Kaņepju eksperimenti Obelišku fermā

2017. gada 19. septembris plkst. 16:31
Dalies ar šo rakstu

Latvietis Andris un portugāliete Debora ir atraduši simt un vienu veidu, kā dzīvi vecā Latgales sētā vairāk nekā 200 kilometru attālumā no Rīgas padarīt interesantu sev un citiem.

Ko tu te atbrauci? Galva tev ir uz pleciem vai nav? Brauc atpakaļ! Ar sākotnēji skeptisku uzņem­šanu bija jāsadzīvo Andrim Višņevskim un Deborai Paulinu, kas pirms trim gadiem no metropoles virpuļa pārcēlās uz nomaļajām Obeliškām ar sapni par saturīgu mazo biznesu.

Kaņepju eksperimenti Obelišku fermā iz­kristalizējušies līdz tam, ka nu jau var rādīt savas prasmes arī citiem, paralēli tur top dažādi produkti – ēdami un neēdami, taču ne mazumtirdziecības plauktiem, bet gan kā papildinājums saimniecības apskatei un kaņepju izzināšanai, palēnām attīstot tūrisma piedāvājumu. Viņi vēlas uzņemt arī korporatī­vos pasākumus, šovasar ierīkota kvestu istaba jeb escape room par kaņepju tematiku, nupat atvēruši arī pašu dizainētu veikaliņu.

Nākotnē tūristi varētu palikt pa nakti un dzīvoties kupolmājās pļavā, iztēlojas Andris, bet pagaidām ģimene vēl grib baudīt privātu vientulību, tāpēc naktsmājas piedāvātas netiek.

Gan Andris, gan Debora strādā arī algotu darbu, Debora darbojas attālināti finanšu jomā, Andris remontē Varkaļānu pili. Pārējā laikā viņi darbojas savā 2,5 hektārus plašajā idillē.

Andris šajā sezonā no Youtube atskaņo ultraskaņu kaņepju laukā, lai atvairītu izsal­kušos putnus, kuri jo sevišķi novērtē kaņpeju labās īpašības, notiesājot sēkliņas. Pagājušās sezonas izmēģinājumi ar vanagu bļāvienu atskaņošanu patiešām pievilināja vanagus, bet vienlaikus lika zvirbuļu baram masveidā paslēpties kaņepju laukā un no baiļu stresa pamatīgi pielikt vēderus. Tāpēc viņš pamatoti cerēja ka cilvēkam nedzirdamā ultraskaņa varētu nepatikt ēdelīgajiem mazputniem, kuri cenšas izlobīt vēl negatavas sēklas. Tikmēr blakus esošajam konvencionālajam labības lau­kam putni met līkumu. Tā kā visapkārt ir lielo zemnieku lauki, Andris netēmē uz bioloģiskās saimniecības statusu, bet vadās pēc pārliecī­bas saimniekot saskaņā ar dabas likumiem un audzēt labu pārtiku savai ģimenei un citiem.

Plašāk lasāms laikraksta Dienas Bizness žurnālā Biznesa Plāns.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām