Rimi: Būtiski audzis pieprasījums pēc bio produktiem

2018. gada 27. februāris plkst. 16:13
Autors: Sandra Dieziņa
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Pēc samazinātā PVN ieviešanas Latvijai raksturīgajiem augļiem un dārzeņiem būtiski audzis pieprasījums pēc tomātiem un bioloģiski audzētām ogām un āboliem.

«Redzam, ka tomātu apgrozījums vienībās pēdējo nedēļu laikā audzis par 35 %. Apjoms būtu vēl lielāks, bet vietējo tomātu ražas apjomi ir būtiski samazinājušies salīdzinājumā pret pagājušo gadu. Tāpat kopš janvāra sākuma būtiski audzis pieprasījums pēc bioloģiski audzētiem produktiem, piemēram, bio āboli pārdotajās vienībās realizēti par 48 % vairāk, bet bio ogas – par 52 % vairāk. Bioloģiskajām precēm ziemā ir pietiekami liela cena un PVN samazināšana ir jūtama,» intervijā Dienas Biznesam stāsta SIA Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais.

Liels pieprasījums februāra pirmajās nedēļās bijis pēc visa veida bumbieriem – par 52 %, kā arī mellenes nesezonā ir kļuvušas cenā pieejamākas un pārdotas par 21 % vienību vairāk. Tāpat PVN samazinājums devis pozitīvu pārdošanas tendenci visiem zaļumiem, kas ar 21 % PVN maksāja krietni vien dārgāk. Pēc samazinātā PVN ieviešanas zaļumi kļuvuši lētāki un pieejamāki pircējiem, kas vairāk izvēlas bioloģiski audzētus zaļumus podiņos – to pieaugums pret pagājušo gadu ir 10 % un dažāda veida fasētos bioloģiski audzētos sīpolus. Sarkanajiem sīpoliem pieaugums bijis par 35 %, savukārt ledus salātu pārdošanas apjoms pret pagājušo gadu vienībās audzis 4,5 reizes.


Rimi Latvia dati rāda, ka ievērojamu cenu starpību samazinātais PVN devis tādiem dārzeņiem kā brokoļi, cukini, kabači un ziedkāposti. Brokoļi pārdoti par 2,5 reizēm vairāk, kabači un cukini – divas reizes vairāk, bet ziedkāposti – par 40 % vairāk. Lai varētu vērtēt ieguvumus un izmaiņas pēc PVN ieviešanas, izvērtēšanas periodam jābūt garākam. Lielākus secinājumus varēsim izdarīt pēc četriem pieciem mēnešiem, norāda V. Turlais.

Plašāku interviju ar Rimi Latvia valdes priekšsēdētāju lasiet trešdien laikrakstā Dienas Bizness!

Kādas ir Tavas domas? Piedalies Dienas Biznesa diskusijā:

Vai bio pārtikas uzvaras gājiens Latvijā turpināsies?

Dalies ar šo rakstu