Klaipēdas osta šogad sasniegusi ieguldījumu rekordu

2013. gada 20. augusts plkst. 12:13
Autors: Vēsma Lēvalde
Dalies ar šo rakstu

Klaipēdas ostas pārvalde šā gada pirmajā pusgadā ieguldījusi ostas attīstībā 233,6 miljonus litu (47,65 miljoni latu), kas ir lielākā summa pēdējo piecu gadu laikā.

Līdz šim rekordgads ieguldījumu ziņā bija 2008. gads, kad investīciju summa sasniedza 166 miljonus litu (ap 34 milj.Ls).

Līdz gada beigām šogad plānots, ka ieguldījumu summa sasniegs 328 miljonus litu (67,6 milj.Ls);

Ostas pārvalde paredzējusi ieguldīt 467 miljonus litu (bez PVN) laika posmā no 2013. līdz 2015. gadam. Turklāt privātie uzņēmumi, kas darbojas ostā, ik gadu iegulda vairāk nekā divas reizes lielākas summas, teikts Klaipēdas ostas paziņojumā presei.

Ostas pārvaldes ienākumi no ostas maksām un ostas zemes nomas veido vairāk nekā 160 miljonus litu gadā. Nopelnītais, kā arī aizņēmumi no ES atbalsta fondiem un bankām, papildina valsts finansējumu, kas tiek piešķirts, lai nodrošinātu pievedceļu un dzelzceļu būvi, ostas padzināšanai, ostas drošībai un citiem attīstības pasākumiem, ko īsteno Ostas pārvalde.

Saskaņā ar auditorkompānijas Ernst & Young datiem, viena pārkrautā kravas tonna ostā 2011.gadā nodrošināja 11,23 litu ienākumus valsts budžetā.

Lielākie investīciju projekti 2013.gadā Klaipēdas ostā ir sašķidrinātās gāzes termināļa būve, kravas un pasažieru termināļa būve, kuģu ceļa padziļināšana, tranzītielu rekonstrukcija un citi infrastruktūras projekti.

Klaipēdas osta ir viena no Baltijas valstu lielajām ostām. Šā gada pirmajā pusgadā kravu apgrozījums Klaipēdā sasniedza 21,7 milj.t.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām