Būvniecība un īpašums

Kompleksa Mežaparka Rezidences pirmajā kārtā investēti 18 miljoni eiro

Dienas Bizness, 07.10.2015

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Mežaparkā SIA Domuss īsteno vienu no līdz šim vērienīgākajiem projektiem galvaspilsētā - dzīvojamo ēku kompleksa Mežaparka Rezidences izveidi 31 hektāra platībā. Projekta pirmajā kārtā jau ieguldīti 18 miljoni eiro, bet kopējais Domuss mātes uzņēmuma ASV investoru grupas NCH Capital investīciju apjoms iecerēts ap 40 miljoniem eiro, informē projekta attīstītāji.

Projekts tiek īstenots starp Kokneses prospektu un Gustava Zemgala gatvi, kādreizējā armijas noliktavas teritorijā, plānojot apbūvēt vairāk nekā 145 zemes gabalus. Pirmajā kārtā būvniecības uzņēmums SIA Merks veicis apjomīgus teritorijas labiekārtošanas darbus: izbūvēta infrastruktūra un apzaļumota teritorija, izveidotas jaunas, bruģētas un apgaismotas ielas un gājēju celiņi, ierīkotas komunikācijas. Izbūvēts arī iespaidīgs akustiskais skaņas valnis gar Gustava Zemgala gatvi, uzberot 160 000 kubikmetru grunts sešu metru augstumā un to apzaļumojot.

2016. gada maijā Mežaparka Rezidences uzsāks pirmo ēku būvniecību. Kopumā pirmās kārtas ietvaros plānots uzbūvēt 4 villas, 4 divģimeņu mājas, 22 dzīvokļu māju trijos stāvos un 7 sekciju rindu māju, kuru būvniecību iecerēts pabeigt 2017. gada rudenī.

Projektā ir iespēja iegādāties arī neapbūvētus zemes gabalus. Klienti uz saviem zemes gabaliem varēs būvēt kopējai koncepcijai atbilstošas villas vai dvīņu mājas, kā arī iegādāties jau gatavas, oriģinālas villas, divģimeņu un rindu mājas vai dzīvokļus. Teritorijā bez dzīvojamām ēkām būs vieta arī publiskiem objektiem, piemēram, nelieliem birojiem, pakalpojumu un sporta objektiem.

Mežaparka Rezidences koncepcijas un dažu villu autors ir arhitekts Andris Kronbergs. Savrupnamus projektējuši arī tādi Latvijas un ārvalstu labākie arhitekti kā Reinis Liepiņš, Gatis Didrihsons, Diāna Zalāne, Inga Piņķe, Sandra Paulsone, Līga Platais, un arī ASV atzītais arhitekts Vladimirs Arsene.