KP atļauj iegādāties Elvi un ALK Outlet veikalus

2015. gada 22. jūlijs plkst. 15:08
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Konkurences padome (KP) nolēmusi atļaut SIA Vita mārkets iegūt īpašumā un tiesības izmantot noteiktus SIA Linde pārtika aktīvus – 15 Elvi preču zīmes veikalus un piecus ALK Outlet preču zīmes veikalus, liecina KP sniegtā informācija.

Atļaujošs lēmums pieņemts, jo darījums nenostiprinās SIA Vita mārkets dominējošo stāvokli, kā arī nesamazinās konkurenci.

Papildus apvienošanās rezultātā fiziska persona iegūst arī izšķirošu ietekmi pār SIA Elvi Latvija un SIA Neylon, iegūstot attiecīgi 60% un 75% uzņēmumu kapitāldaļu. SIA Elvi Latvija pieder intelektuālā īpašuma tiesības uz Elvi preču zīmi, savukārt SIA Neylon –  uz ALK Outlet preču zīmi.

Izvērtējot SIA Linde pārtika aktīvu pārņemšanu, KP secina, ka ikdienas patēriņa preču, tajā skaitā alkoholisko dzērienu, iepirkuma tirgū darbojas liels skaits komersantu, kā rezultātā konkurence būtiski nemazināsies, un SIA Vita mārkets neiegūs dominējošo stāvokli.

Tāpat KP lēmumā norāda, ka izšķirošas ietekmes iegūšana SIA Elvi Latvija un SIA Neylon būtiski neietekmēs un nesamazinās konkurenci ne ikdienas patēriņa preču, tajā skaitā alkoholisko dzērienu, mazumtirdzniecības tirgū lielveikalu vidē Rīgā.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām