Lauksaimniecība

Krievija slēdz tirgu Latvijas cūkgaļai

Sandra Dieziņa, 28.11.2012

Foto: SXC

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Klasiskā cūku mēra uzliesmojuma dēļ Krievija uz laiku slēgusi tirgu Latvijas ražotājiem.

Kā informē PVD, Krievijas Federācijas Federālais Veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests no 27. novembra noteicis pagaidu aizliegumu dzīvu cūku, svaigas cūkgaļas un svaigas cūkgaļas produktu, kā arī tādu cūkgaļas izstrādājumu ievešanai no Latvijas, kas apstrādāti temperatūrā, kas zemāka par 70°C.

PVD norāda, ka cūkas un svaiga cūkgaļa no Latvijas uz Krieviju eksportēta netiek. Taču šis aizliegums varētu ietekmēt trīs līdz piecus Latvijas uzņēmumus, kas uz Krieviju eksportē auksti kūpinātas, cieti žāvētas desas, aukstos kūpinājumus un citus cūkgaļas izstrādājumus, kas apstrādāti temperatūrā, kas zemāka par 70°C.

Jāatgādina, ka PVD lipīgo infekcijas slimību konstatējis trijās Latgales piemājas saimniecībās un šī iemesla dēļ PVD noteicis vairākus ierobežojumus Latgalē. Visas saslimušās 17 mājas cūkas trešdien paredzēts iznīcināt. Kā iemesls mājas cūku inficēšanai PVD vadītājs nosauc meža cūkas, kurām jau iepriekš konstatēta šī saslimšana. Ražotāji jau iepriekš pauda bažas, ka cūku eksports varētu būt apdraudēts.

Komentāri

Pievienot komentāru