Krievijas muita līdz 14. septembrim atliek izmaiņas TIR karnešu jautājumā

2013. gada 08. augusts plkst. 17:40
Dalies ar šo rakstu

Pēc biznesa pārstāvju lūguma Krievijas Federācijas (KF) Federālais muitas dienests (FMD) atlicis lēmuma ieviešanu, kas paredz, ka no 14. augusta TIR karneti kaimiņvalstī nebūs iespējams izmantot par galvojumu tranzīta procedūrai.

Pēc Ārvalstu Investīciju konsultatīvās padomes, Eiropas Biznesa asociācijas, Eiropas Savienības pārstāvniecības KF lūguma FMD atlicis izmaiņu ieviešanu uz mēnesi, vēsta informācija KF FMD mājas lapā.

Db.lv jau rakstīja, ka, ignorējot starptautiskās saistības, FMD bija izziņojis, ka no 2013. gada 14. augusta pārvadājumos Krievijā TIR karneti nebūs iespējams izmantot kā galvojumu dokumentu. Iebraucot KF, pārvadātājām būs jāiesniedz papildus galvojums vai jānoformē tranzīta procedūra vispārējā kārtībā, vai prece būs jāatmuito robežšķērsošanas vietā, vai jāizvēlas preču konvojēšana uz tuvāko pierobežā esošo muitošanas centru. Ne uzņēmējiem, ne to pārstāvošajām asociācijām joprojām nav skaidrs, kā iecerētās izmaiņas realizēsies dzīvē. Savukārt Valsts ieņēmumu dienests brīdināja, ka ieviestie ierobežojumi var izraisīt autotransporta dīkstāvi un rindu veidošanos Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas robežšķērsošanas vietās.

Sarunās ar KF FMD vadību augšminēto organizāciju pārstāvji esot izrādījuši izpratni par Krievijas muitas vēlmi ieviest kārtību tranzīta preču muitošanās jomā, norāda FMD. Db.lv jau rakstīja, ka Krievija savu lēmumu pamato ar to, ka Krievijas Starptautisko autopārvadātāju asociācija, kas izsniedz TIR karnetes, neesot maksājusi muitas nodokļus saskaņā ar TIR konvenciju. Šā gada jūnijā kopējā summa, kas saistīta ar TIR procedūras pārkāpumiem, bijusi jau 20 miljardi rubļu (ap 320 milj. Ls).

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām