Labāko tirdzniecības telpu nomas maksai tendence pieaugt

2011. gada 19. oktobris plkst. 16:56
Dalies ar šo rakstu

Pieprasījums pēc tirdzniecības platībām Rīgas centrā un Vecrīgā šā gada trešajā ceturksnī ir pārsniedzis piedāvājumu. Lielākais pieprasījums ir bijis pēc 50 – 150 m2 lielām telpām, informē Ober Haus Real Estate.

Lielākais pieprasījumus bija no ēdināšanas uzņēmumiem, lai atvērtu kafejnīcas un restorānus ar āra terasēm.

Tirdzniecības platības Rīgas lielākajos mikrorajonu centros veidoja pārtikas un saimniecības preču tirgotāji, kuru pieprasītās platības ir salīdzinoši lielākas – 100 – 250 m2.

Trešajā ceturksnī bija novērojams neliels nomas maksu paaugstinājums pieprasītākajās vietās. Ņemot vērā nelielo piedāvājumu šī tendence varētu saglabāties, pieļauj kompānijas speciālisti.

Mazām tirdzniecības platībām Vecrīgā un aktīvajā centrā vidējās nomas maksas ir 15 – 35 eiro/m2, atsevišķās vietās sasniedzot 45 eiro/m2, savukārt lielāku platību nomas maksas ir diapazonā 5 – 20 eiro/m2. Ober Haus akcentē, ka, beidzoties nomas līgumiem, telpu iznomātāji pārsvarā vēlas paaugstināt nomas maksu un meklē jaunus maksātspējīgākus nomniekus.

Savukārt tirdnziecības centru aizpildījuma rādītāji turpina uzlaboties. Brīvu platību tikpat kā nav Spicē un Alfā, minimāli to ir Origo un Molā. Pēc Ober Haus datiem,  tirdzniecības centros nomas maksa ir no 7 līdz 50 eiro/m2, atsevišķos centros mazākām platībām tās sasniedz 65 eiro/m2. Veiksmīgākajos tirdzniecības centros, ar zemu brīvo platību īpatsvaru, nomas maksas nedaudz paaugstinās un šī tendence varētu saglabāties.
 

Dalies ar šo rakstu