Prognozē biroju nomas maksas palielināšanos

2011. gada 07. decembris plkst. 18:23
Dalies ar šo rakstu

Biroju tirgū Rīgā šā gada 3. ceturksnī turpināja samazināties neiznomāto telpu īpatsvars, tādēļ pieprasītākajās vietās un biroju ēkās nomas maksas līmenis pakāpeniski palielinās, secināts Latio komercplatību tirgus pārskatā.

2011.gada trešajā ceturksnī lielākais pieprasījums ir pēc B klases telpām Rīgas centrā un kvalitatīvajās jaunajās biroju ēkās. «Tuvākajā laikā nomnieku pieprasītākajās un aizpildītākajās ēkās biroju nomas maksa turpinās pakāpeniski pieaugt. Neiznomāto telpu īpatsvars samazināsies, tomēr jaunas biroju ēkas vēl netiks būvētas. Saglabāsies arī nomnieku rotācija, jo pieprasītāko ēku īpašnieki centīsies piesaistīt labākus nomniekus,» pieļauj Latio Komercīpašumu tirdzniecības daļas vadītājs Jānis Šīns.

Šā gada trešajā ceturksnī notikuši vairāki darījumi, kuros bankas to īpašumā nonākušas biroju ēkas pārdevušas investoriem, viņš norāda. Tās ir jaunas vēsmas tirgū, tomēr pagaidām nevarot runāt par noteiktu tendenci, jo pašreizējais biroju nomas maksu līmenis nenodrošina investoriem pietiekami interesantu ienesīgumu.

Joprojām lielāks brīvo platību īpatsvars ir B klases biroju telpu segmentā – pēc Latio datiem tas ir ap 30%, bet augstākās kategorijas birojiem – 15 – 20%. Kompānijas speciālisti novērojuši, ka pēdējos mēnešos neiznomāto telpu apjoms samazinās tieši B klases segmentā, kas ir apjomīgākais biroju telpu tirgū.

Trešajā ceturksnī ir palielinājušās biroju telpu nomas maksa pieprasītākajām telpām. Prime biroju telpu segmentā (pie tās Latio pieskaita biroju ēku Citadele) vidējā nomas maksa bija 16 eiro/m2 mēnesī. A klases biroju segmentā darījumi notikuši par 9–16 eiro/m2 mēnesī. Salīdzinājumā ar iepriekšējiem periodiem paaugstinājusies A klases telpu nomas maksas amplitūdas apakšējā robeža. Labākajās A klases biroju ēkās ar augstu telpu aizpildījumu nomas maksas pieaugums pēdējos divos gados bijis 10–14%. B klases telpām nomas maksas robeža, kādā notika darījumi gada trešajā ceturksnī, bija 7–12 eiro/m2, bet C klases telpām – 4–6 eiro/m2.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām