Pakalpojumi

Labi privātskolotāji - peles klikšķa attālumā

Lelde Petrāne, 13.02.2020

Olga Terentjeva un Viktorija Jačmenkina-Radčenko

Foto: no personīgā arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

"Interese ir milzīga," teic uzņēmējas Viktorija Jačmenkina-Radčenko un Olga Terentjeva, kuru uzņēmums "Online Teachers" nodrošina privātstundas tiešsaistē ar zīmolu "Multi Box". "Mazāk saslimšanu, vairāk brīva laika hobijiem, individuāla pieeja un attālumam nav nozīmes," viņas uzskaita sava sniegtā pakalpojuma plusus.

Platforma darbojas no 2020. gada 14. janvāra. "Ir sajūta, ka daudzi vēl apdomā, "iztausta" jauno pakalpojumu. Mūsu klienti ir vecāki, kuri sākumā meklē privātskolotājus saviem bērniem, bet pēc tam sev," stāsta uzņēmējas. Apmācāmie esot vecumā no 5 līdz pat pāri 65 gadiem.

Šobrīd komandā strādā deviņi skolotāji un tuvākajā laikā pievienosies vēl viens skolotājs. Tiešsaistē iespējams apgūt: latviešu valodu, angļu valodu, matemātiku un krievu valodu, bet jau drīzumā tiks piedāvāta arī franču valoda un vācu valoda. Pieprasītākās patlaban ir angļu valodas privātstundas.

Platforma pieejama trīs valodās – latviešu, krievu un angļu valodā. Galvenais izaicinājums, uzsākot šo biznesu, bijis izveidot tāda tehniskā līmeņa platformu, kurā visas funkcijas perfekti strādā un tā klientam būtu viegli lietojama.

Platformas koncepts V. Jačmenkinai-Radčenko un O. Terentjevai bijis skaidrs jau pirms gada, bet reāls darbs tās izveidei uzsākts pirms pusgada. "Mūsu meitas mācījās vienā skolā, uz kuru ceļš bija laikietilpīgs - gan turp, gan atpakaļ. Laika privātskolotājiem tikpat kā nebija, tādēļ meklējām skolotājus, kas pasniedz online režīmā. Slikta pieredze dod ceļu labai idejai," viņas atceras. Tagad tas abām kļuvis par pilna laika biznesu. Zīmols "Multi Box" idejiski ietver zināšanu daudzpusību, savukārt logotipā redzamais runājošais papagailis nozīmē, ka nekas nav neiespējams.

Lai saņemtu privātstundas tiešsaistē klientam ir nepieciešams dators vai planšetdators, programma "Skype" un interneta pieslēgums. Pirms tam internetā, platformā pieejamajā kalendārā tiek rezervēta nodarbība pie izvēlētā skolotāja.

"Privātstundas tiešsaistē apmācības ziņā ir daudz interesantākas. Piemēram, angļu valodas apmācībā mūsu skolotāji izmanto interaktīvo programmu, kurā ietilpst klausīšanās, lasīšana un gramatikas pamati," stāsta uzņēmējas, kuras novērtē katru reizi, kad skolēns nodarbību pie online privātskolotāja ir gaidījis ar nepacietību.

V. Jačmenkina-Radčenko un O. Terentjeva secinājušas, ka "šai paaudzei nav un nebūs problēmu ar apmācību un komunikāciju online režīmā".

Piesaistītie mācībspēki ir profesionāli skolotāji. Jautātas, kā notiek potenciālo skolotāju atlase un pārbaude, uzņēmējas stāsta: "Iesākumā no potenciālā skolotāja saņemam CV un kvalifikācijas dokumentu. Ja cilvēks apmierina kopējos kritērijos, tad organizējam izmēģinājuma nodarbību. Pirmā nodarbība ilgst ne ilgāk kā 20 minūtes un, kā rāda pieredze, ar to pietiek, lai saprastu gan komunikācijas spējas, gan mācīšanas kvalitāti un pasniegšanas līmeni." Skolotājam nepieciešams pašam savs dators, kas būs darba instruments.

Vissarežģītāk līdz šim bijis piesaistīt latviešu valodas skolotājus. Arī raugoties kopumā, pasniegšanas metodes pielāgošana online apmācībai skolotājiem tomēr ir izaicinājums. Vienlaikus pēc tam skolotāji atzīst, ka pielāgošanās process bijis tā vērts, jo līdz ar to pašiem ir interesantāk un ērtāk strādāt, teic uzņēmējas.

"Protams, Latvijā ir ļoti lielas problēmas ar mācībspēkiem un mēs to nevarējām nesajust, meklējot skolotājus. Kopumā tas nebija viegls un ātrs process, jo mums ir nepieciešams konkrēts formāts," viņas atzīst. Skolotāji nopelna aptuveni 7 eiro stundā atkarībā no pieredzes un kompetences.

Jautātas, kādēļ skolēniem Latvijā ir nepieciešamas privātstundas, viņas pauž: "Katrs gadījums ir individuāls, bet vairumam mūsu skolēnu privātstundas ir nepieciešamas, jo skolas programma ir pārslogota un viņi nespēj stundās tikt līdzi. Citiem ir vajadzīga individuāla pieeja, bet klasēs skolēnu skaits ir liels. Vēl viens svarīgs moments - valodu pasniegšanas metode ir novecojusi."

"Multi Box" piedāvā izvēlēties privātstundu 30 minūšu vai stundas garumā. Tā, piemēram, piecas 30 minūšu nodarbības klientam maksās 42,50 eiro, bet piecas 60 minūšu nodarbības - 75 eiro.

V. Jačmenkinas-Radčenko un O. Terentjevas tuvākajos nākotnes plānos ietilpst paaugstināt platformas atpazīstamību arī ārpus Latvijas robežām.

Komentāri

Pievienot komentāru