Latmar: Ventspils nafta, neinformējot akcionārus, pārkāpj Latvijas likumus

Autors: Elīna Pankovska
2010. gada 29. oktobris plkst. 9:12

A/S Ventspils nafta (VK) valde pārkāpj Latvijas likumus, neļaujot iepazīties ar akcionāru sapulcē izskatāmajiem lēmumprojektiem, uzskata a/s Latvijas kuģniecība (LK) koncerna sabiedrība Latmar Holdings Corporation.

Latmar pieder arī nepilni 700 tūkst. LK akcionāres VN akciju. Uzņēmums savā apziņojumā norādījis, ka šie pārkāpumi vēlreiz pierādot VN valdes nekompetenci un neprofesionalitāti un esot uzskatāms apliecinājums nepieciešamībai atcelt pašreizējo VN valdi.

VN valdes šā gada 28.aprīlī publicētajā sludinājumā par 11.novembra kārtējās akcionāru sapulces sasaukšanu norādīts, ka no 28.oktobra VN akcionāru sapulces lēmumprojekti būs pieejami VN interneta mājas lapā.

Tomēr Latmar, apmeklējot VN mājas lapu, konstatējis, ka tajā nav atrodami vairāku akcionāru sapulces darba kārtībā iekļauto jautājumu lēmumprojekti. Proti, ne VN 2009.gada pārskatu projekti, ne auditorkompānijas Ernst&Young atzinums par šiem pārskatiem, ne arī lēmumprojekti par VN padomes locekļu atsaukšanu un jaunu VN padomes locekļu ievēlēšanu.

Latmar uzskata, ka VN valde pašreizējā sastāvā vispār nav spējīga vadīt VN darbību arī tā iemesla dēļ, ka tās locekļu vairākums – Saimons Digbijs Bodijs, Boriss Bednovs un Aleksandrs Jagdžijants – regulāri nemaz neuzturoties Latvijā un divi no viņiem, iespējams, Latviju un VN vispār nav pat apmeklējuši. Šādā veidā VN netiekot ne pienācīgi vadīta, ne pārvaldīta, līdz ar to nodarot zaudējumus visiem VN akcionāriem.

Latmar jau iepriekš aicinājis izteikt neuzticību VN valdei un lūdzis attiecīgu jautājumu iekļaut VN kārtējā akcionāru sapulcē, kas paredzēta 11.novembrī. Latmar VN akcionāru sapulces darba kārtībā lūgusi iekļaut arī jautājumu par VN padomes atsaukšanu, uzskatot to par līdzatbildīgu VN valdes ļaunprātīgajā rīcībā.

Iepriekš pietiek.com rakstīja, ka pēc vairāku zinošu, ar Ventspils biznesu saistītu avotu atzītā, tieši VN un Ventbunkers pārdošana ir iemesls, kāpēc Aivars Lembergs bija devies uz Parīzi. Francijā viņam notiekot sarunas ar VN un Ventbunkera darījumā iesaistīto starpnieku, Austrijas miljardieri Martinu Šlafu.