LatRosTrans radot zaudējumus Baltkrievijas valstij

Autors: Jānis Lasmanis
2010. gada 27. novembris plkst. 15:15

Plānotā tehniskās naftas no maģistrālā cauruļvada Polocka-Ventspils liedz perspektīvu Latvijai un Baltkrievijai to izmantot nākotnē un rada zaudējumus Balkrievijas valsts īpašumiem. 

Šādu viedokli notai Latvijā paudusi Baltkrievijas naftas pārstrādes kompānija Belneftehim, kas ar Baltkrievijas vēstniecības starpniecību izplatījusi paziņojumu, kurā skaidrots, ka SIA LatRosTrans plānotā tehniskās naftas atsūknēšana ilgtermiņā nav izdevīga abām pusēm, vēsta LETA.

Belneftehim paziņojumā norādīts, ka LatRosTrans jau iepriekš sagatavojies naftas atsūknēšanai, bet Baltkrievijas uzņēmuma pārstāvjiem šajos darbos neļāva piedalīties.

LatRosTrans vienpusējā kārtā esot pārkāpis telpu nomas līgumu, kas noslēgts ar Baltkrievijas uzņēmumu Latvijā, un aizliedzis Baltkrievijas pārstāvjiem pieeju nodošanas-pieņemšanas punktam Ventspils.

Balneftehim uzskata, ka ar savām vienpusējām darbībām LatRosTrans rada ekonomiskos zaudējumus Baltkrievijas īpašumiem un tieši valsts naftas transportēšanas un pārstrādes uzņēmumam Družba, kuras bilancē atrodas maģistrālā cauruļvada tehnoloģiskā nafta.

Koncernam Balneftehim esot dokumenti, kas pierāda Baltkrievijas uzņēmuma īpašuma tiesības uz tehnoloģisko naftu, turklāt šo dokumentu esot parakstījusi arī Latvijas puse un neesot nekāda pamata, lai apstrīdētu šīs tiesības.
Latvija patlaban gatavojot atbildi uz Baltkrievijas notu, un sīkāka informācija pagaidām nav pieejama.