Latvenergo uzņēmums Elektrum Eesti sāk tirgot dabasgāzi

Autors: Rūta Cinīte
2017. gada 28. septembris plkst. 11:01

Latvijas energokompānijas Latvenergo elektroenerģijas pārdošanas uzņēmums Igaunijā Elektrum Eesti uzsāk dabasgāzes tirdzniecību biznesa klientiem Igaunijā, informē AS Latvenergo preses sekretāre Ivita Bidere.

«Kā lielākajam elektroenerģijas tirgotājam Baltijā, mūsu ieiešana dabasgāzes tirgū ir likumsakarīgs turpmākas attīstības solis. Atveroties dabasgāzes tirgum, uzsākām dabasgāzes tirdzniecību Latvijā un šobrīd to pašu darām arī Igaunijā. Līdz ar pilnveidojumiem pārvades tarifos, ir uzlabojušās dabasgāzes transportēšanas iespējas starp valstīm, paplašinot tirdzniecības iespējas arī kaimiņvalstu tirgos,» saka AS Latvenergo Elektroenerģijas pārdošanas direktors Uldis Mucinieks.

Elektrum Eesti ir otrais lielākais elektroenerģijas tirgotājs Igaunijā un šobrīd, papildus elektroenerģijai, saviem klientiem piedāvā arī dabasgāzes iegādes iespējas, tādējādi paplašinot savu piedāvājumu klāstu. Sākotnēji kompānija piedāvās dabasgāzi par fiksētu cenu, sniedzot klientiem stabilitāti un paredzamību visa līguma darbības periodā. Ņemot vērā līdzšinējos panākumus un pieredzi Igaunijas elektroenerģijas tirgū, tiks veidots arī vienots elektroenerģijas un dabasgāzes piedāvājums.

Elektrum Eesti jau ir noslēdzis pirmos gāzes piegādes līgumus. Šobrīd Igaunijā kopumā ir ap 50 000 gāzes patērētāju, no kuriem aptuveni 2000 ir korporatīvie klienti.

Kompānijā atzīmē, ka Baltijas reģionā pastāv vēsturiski izveidojušās atšķirības gāzes patēriņa modeļos. Piemēram, Latvijā gāzes piegāde ir vairāk attīstīta un plašāka, gada patēriņam sasniedzot 14,4 TWh, savukārt Igaunijā gāzes patēriņš ir gandrīz trīs reizes mazāks, proti, 5,4 TWh. Tas ir mazāk nekā Latvenergo patērē viena gada laikā savās Rīgas TEC, kuras izmanto 6,1 TWh gāzes siltuma un elektrības ražošanai. Tādējādi Latvenergo ir lielākais gāzes patērētājs Latvijā.

Elektrum Eesti, OÜ un Elektrum Lietuva, UAB ir AS Latvenergo 100% piederoši meitas uzņēmumi, kas nodarbojas ar elektroenerģijas pārdošanu Lietuvā un Igaunijā.

Latvenergo koncerns ir vadošais elektroenerģijas komersants Baltijas valstīs, ar aptuveno tirgus daļu 30% no kopējā Baltijas elektroenerģijas tirgus. Ārpus Latvijas pārdotās elektroenerģijas apjoms veido gandrīz 1/3 no kopējā mazumtirdzniecībā pārdotā elektroenerģijas apjoma un ir par 20% vairāk nekā konkurējošo elektroenerģijas tirgotāju pārdošanas apjoms Latvijā.