Latvieši ārvalstīs mēģina iedzīvoties viltojot OCTA apdrošināšanas vēsturi

2011. gada 12. janvāris plkst. 13:08
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Pēdējo mēnešu laikā, ārvalstu apdrošinātājiem tiekot iesniegtas viltotas izziņas, kuras Latvijas Transportlīdzekļa apdrošinātāju birojs (LTAB) izsniedz transportlīdzekļa īpašniekam par tā civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas vēsturi.

Iegādājoties OCTA polisi viltotāji cenšas iegūt atlaidi, kas var sasniegt līdz 65 % no kopējās summas. Pēc LTAB rīcībā esošās informācijas, līdz ar straujo latviešu imigrāciju uz ārvalstīm, šādu krāpniecisku gadījumu skaits arvien pieaug.

Pagājušā gada nogalē LTAB saņēmusi vairākus oficiālus pieprasījumus no Īrijas un Lielbritānijas apdrošinātājiem ar lūgumu sniegt atzinumu par LTAB izsniegto izziņu autentiskumu.

«Izvērtējot ārvalstu apdrošinātāju pieprasījumus, esam konstatējuši, ka pārbaudāmās izziņas par apdrošināšanas vēsturi tiek viltotas dažādi. Atsevišķos gadījumos viltotāji ir izcēlušies ar īpašu izdomu, tomēr pamatā viltotās izziņas LTAB var atpazīt jau vizuāli – tās neatbilst pēc formas, nelabvēlīgie dati tiek aizkrāsoti, izgriezti, tiek uzlikts neatbilstošs zīmogs vai mēģināts viltot parakstu u.tml. Protams, visas šīs izziņas tiek pārbaudītas arī datu bāzē,» skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics.

Viņš arī piebilst, ka iesniedzot izziņu, kurā norādīta nepatiesa informācija, finansiālo labumu personas gūst bez tiesiska pamata.
Pēc LTAB rīcībā esošās informācijas, līdz ar straujo iedzīvotāju emigrēšanu uz ārvalstīm, pieaudzis arī LTAB izsniegto izziņu skaits. Ja 2009.gadā tās bija gandrīz 700, tad jau 2010. gadā – 2000.

Lai arī LTAB rīcībā ir samērā neliels viltoto izziņu skaits, to patiesais skaits iespējams ir daudzas reizes lielāks. Tādēļ, lai atrisinātu jautājumu un novērstu turpmākos iespējamos krāpnieciskos darījumus, LTAB ir lūdzis Valsts policiju uzsākt Kriminālprocesu, lai noskaidrotu vainīgās personas.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām