Latvijas Būvniecības padomei pievienojas RERE Grupa valdes priekšsēdētājs

Autors: Zane Atlāce - Bistere
2017. gada 10. novembris plkst. 9:41

Latvijas Būvniecības padomē šā gada 9. novembrī tika uzņemts oktobrī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Būvniecības komitejas vadītāja amatā ieceltais A/S RERE Grupa valdes priekšsēdētājs Guntis Āboltiņš–Āboliņš.

Jaunais amats Būvniecības padomē būs primāri saistīts ar darbu pie Latvijas būvniecības nozares attīstības stratēģijas 2017.–2024. gadam izvirzīto mērķu sasniegšanas.

«Tā kā viens no galvenajiem būvniecības jomas uzdevumiem ir produktivitātes celšana, sekmēšu nozares uzņēmumu vadītājiem un speciālistiem pieejamu apmācību programmu ieviešanu, kā arī veicināšu arvien jaunu un efektīvāku darba organizācijas metožu un tehnoloģiju meklēšanu. Ņemot vērā, ka negodprātīgas konkurences radītās sekas izjūt daudzi profesionāli būvniecības uzņēmumi, uzskatu, ka ir vitāli svarīga nozares ģenerālvienošanās parakstīšana par minimālajām atalgojuma likmēm. Tāpēc strādāšu arī pie tā, lai tiktu rasti efektīvi un godīgi risinājumi virsstundu apmaksas jautājumam,» sola G. Āboltiņš–Āboliņš.

Ne mazāk aktuāla ir arī nepieciešamība pēc vienota nozares ētikas standarta, to attiecinot uz visām būvniecības procesā iesaistītajām pusēm, kā arī projektēšanas un būvniecības publisko iepirkumu kvalitātes kritēriju vadlīniju ieviešana. «Nav noliedzams, ka būvniecības nozarē joprojām pastāv liela birokrātija, tāpēc esmu gatavs veicināt procesu digitalizēšanu. Tāpat jāizstrādā likums par Būvniecības profesionālajām kamerām, kā arī jāpilnveido nozares regulējums, nosakot precīzu iesaistīto pušu atbildību un veicot izmaiņas apdrošināšanas sistēmā,» uzsver LTRK Būvniecības komitejas vadītājs.