Latvijas Pasts iegādājies 200 jaunus velosipēdus pasta sūtījumu piegādei

2014. gada 24. marts plkst. 13:33
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Latvijas Pasts iegādājies 200 jaunus un modernus velosipēdus, kuru uzbūve un funkcijas īpaši pielāgotas pasta sūtījumu transportēšanai dažādos laikapstākļos, atsaucoties uz uzņēmuma pārstāves Agijas Tēraudas sniegto informāciju, ziņo reģionālais medijs Zemgales Ziņas.

Ar velosipēdiem ikdienā pārvietosies pastnieki, kas apkalpo privātmāju rajonus pilsētās un lauku reģionos.

Rūpējoties par darbinieku un transportlīdzekļu drošību, Latvijas Pasts velosipēdus reģistrējis Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD), pēc kuras datiem, šis ir lielākais vienas juridiskas personas vienlaikus reģistrēto velosipēdu skaits.

Jauni velosipēdi pirkti, jo iepriekš – 2004. un 2006.gadā – iegādātie velosipēdi intensīvās slodzes rezultātā jau nolietoti, nespējot pilnībā nodrošināt ne pastnieka komfortu, ne arī nepieciešamās piegādes funkcijas, raksta Zemgales Ziņas.

Jaunie velosipēdi aprīkoti ar ātrumu pārslēgšanas iespējām trīs līmeņos, skaņas signālu, gaismas lukturīšiem velosipēda priekšpusē un aizmugurē, atstarojošiem elementiem velosipēda aizmugurē un abu riteņu spieķos, kā arī groziem pasta sūtījumu pārvadāšanai. Ievērojot drošas pārvietošanās noteikumus, Latvijas Pasts pastniekus, kuri pārvietojas ar velosipēdiem, nodrošina arī ar veloķiverēm. Atbilstoši normatīvajiem aktiem pastniekiem, kuri pārvietojas ar velosipēdiem, ir derīga transportlīdzekļa vadītāja apliecība.

Velosipēdu ražotājs ir Slovēnijas uzņēmums KRPAN.

Latvijas Pasta pastnieki korespondences piegādi atkarībā no apdzīvotības blīvuma un sūtījumu apjoma nodrošina ar velosipēdiem, automobiļiem vai kājām.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds