Latvijas ražošanas apjomu kāpums bijis trešais straujākais ES

2012. gada 12. oktobris plkst. 17:39
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Latvijā ražošanas apjomi šā gada augustā, salīdzinot ar 2011. gada attiecīgo mēnesi, pieauguši par 8,1%, kas ir trešais straujākais kāpums gada laikā Eiropas Savienībā (ES). Latviju šajā ziņā pārspējusi Lietuva un Slovēnija – šajās valstīs rūpniecības apjomu pieaugums gada laikā bijis attiecīgi 11,1% un 17,0% apmērā, liecina Eurostat dati.

Salīdzinot rūpniecības apjomus augustā ar šā paša gada iepriekšējo mēnesi, redzams, ka mēneša laikā straujākais  rūpniecības apjomu pieaugums no visām ES valstīm bijis Portugālē (6,8%), Lietuvā (4,6%) un Slovēnijā (4,0%).

Lielākais rūpniecības apjomu samazinājums gada laikā bijis Itālijā (-5,2%), Spānijā (-3,2%) un Čehijā (-3,1%), savukārt mēneša laikā ražošana viskrasāk sarukusi Čehijā (-2,9%), Dānijā (-2,8%), Rumānijā un Somijā (abās – 1,1%).

Kopumā visās 27 ES valstīs rūpniecības apjomi gada griezumā samazinājušies vidēji par 1,8%, bet eirozonā – par 2,9%. Savukārt, salīdzinot augustu ar šā paša gada jūliju, ES reģistrēts ražošanas apjomu pieaugums 0,3% apjomā, bet eirozonā – 0,6% apjomā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām