Latvijas start-up valutas.info dodas Krievijas virzienā

2013. gada 30. janvāris plkst. 16:27
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Latvijas uzņēmējs Maksims Andruhovičs izveidojis tīmekļa vietni valutas.info, kas palīdz atrast izdevīgāko valūtas apmaiņas vietu Latvijā. Valūtas punktiem šī vietne ir viens no veidiem, kā palielināt apgrozījumu, un pašlaik M. Andruhovičs jau reģistrējis adresi Krievijas tīmekļa vietnei «.ru» zonā.

Pašlaik atverot vietni valutas.info, kartē iespējams izvēlēties pilsētu vai novadu un aplūkot pieejamos piedāvājumus attiecīgajā vietā. Informāciju par valūtas kursiem sniedz pašas interneta vietnes.

Valūtas kursu piedāvājumi parasti tiek aktualizēti ik 15 minūtēs, bet, ja apmaiņas punkti atjauno savu informāciju, izmantojot valutas.info tiešās pieejas sistēmu, informācija tiek atjaunota uzreiz, Db.lv skaidroja M. Andruhovičs. Šis pakalpojums tiek nodrošināts ar speciāli tam izstrādātu partneru tiešās pieejas sistēmu.

Šobrīd valutas.info izmanto informāciju par valūtas kursiem no 22 komercbanku un sešu valūtas apmaiņas punktu uzņēmumu tīmekļa vietnēm, savukārt 22 valūtas apmaiņas punkti piekrituši izmantot pakalpojumu «tieša pieeja» un paši vietnē valutas.info atjauno savus datus par kursa izmaiņām. Kopumā Latvijā ir 86 uzņēmumi, ieskaitot bankas, kuri piedāvā skaidras naudas valūtas apmaiņu.

Sākotnēji biznesa idejas autors pats apzvanījis visus apmaiņas punktu uzņēmumu īpašniekus, piedāvājot piedalīties sistēmā, un šis pakalpojums tiek piedāvāts valūtas maiņas uzņēmumiem bez maksas.

Meklējot sadarbības partnerus atklājies, ka ne visi gatavi piedalīties projektā. M. Andruhovičs skaidro, ka tas, iespējams, noticis tādēļ, ka «internets nozīmē arī informācijas atklātību un ierobežo iespēju izmantot negodīgus jeb ārpus tirgus valūtas apmaiņas piedāvājumus».

«Uzskatu, ka projektā piekrita piedalīties un valutas.info pakalpojumu izmanto tikai paši godīgākie apmaiņas punkti,» norāda valutas.info īpašnieks, kurš no savu partneru loka izslēdzis tos uzņēmumus, kas interneta vietnē mēģināja maldināt tās apmeklētājus, piedāvājot nepatiesu informāciju. Par šo situāciju valutas.info izveidotājs informējis arī Latvijas Banku (LB).

«Aprunājoties ar LB pārstāvjiem sapratu, ka negodīgie apmaiņas punkti, kuriem liedzu pieeju, sagādā galvassāpēs arī LB valūtas apmaiņas licencēšanas komisijas darbiniekiem. Līdz ar to, kā pagaidu risinājumu šādā situācijā nolēmu vienkārši liegt pieeju sistēmai šādā veidā ierobežojot iespēju maldināt cilvēkus un bojāt manas tīmekļa vietnes reputāciju,» stāsta M. Andruhovičs. Valutas.info darbība arī mudinājusi bankas darbiniekus vietnē bank.lv atjaunot informāciju par anulētām licencēm nevis reizi mēnesī, bet biežāk.

Tiekoties ar centrālās bankas pārstāvjiem atklājies arī, ka vairāki valūtas apmaiņas punkti, kuriem jāatskaitās par apgrozījuma palielināšanās iemesliem, trešo gadu norādījuši vietni valutas.info kā vienu no «apgrozījuma cēlājiem».

Projekta mērķauditorija ir ceļotāji, uzņēmēji, biznesa ceļotāji un citi iedzīvotāji, kuri veic darījumus valūtā (nekustamā īpašuma, automašīnu pirkšanu un pārdošanu un citi), skaidro M. Androhovičs. «Tie ir ļoti gudri cilvēki tāpēc, ka pirms valūtas apmaiņas veikšanas ir prātīgi apskatīties visus valūtas apmaiņas piedāvājumus. Apmainot tūkstoš eiro var ieekonomēt pat līdz 40 latiem,» norāda valutas.info dibinātājs.

2012. gada augustā vietne valutas.info sasniedza apmeklētāju skaits dienā sasniedza tūkstoi. Mājas lapas izveidotājs to uzskata par gana labu rezultātu, ņemot vērā Latvijas tirgus apjomu un mājas lapas specifiku. M. Andruhovičs atzīst, ka sākotnējais mērķis bija sasniegt desmit tūkstošus apmeklētāju dienā, tomēr pašlaik projekta virzība ir ieņēmusi nedaudz citādāku attīstības perspektīvu. «Pagaidām, kamēr pie projekta strādāju viens, nolēmu vairāk pievērst uzmanību ārvalstu tirgiem tādēļ, ka ar tādām pašām pūlēm ārvalstu tirgos varēšu sasniegt daudz vairāk apmeklētāju dienā, kas pozitīvi ietekmēs projektu attīstību arī Latvijā,» uzskata M. Andruhovičs.

Dodoties ārvalstu virzienā, kā pirmais pieturas punkts izvēlēta Krievija. «Krieviju izvēlējos tieši tādēļ, ka tur ir ļoti plašs tirgus ar lielu skaidras naudas apgrozījumu. Arī pats ļoti labi pārvaldu gan valodu, gan kultūras tradīcijas, kuras noteikti ir jāņem vērā ienākot noteiktā valstī,» stāsta uzņēmējs.

Pašlaik M. Andruhovičs reģistrējis adresi tīmekļa vietnei «.ru» zonā, un uzsākti darbi lapas pielāgošanai Krievijas tirgum. Paralēli, izmantojot gan Latvijas Universitātes resursus, gan citus kanālus M. Andruhovičs, cer piesaistīt praktikantus-programmētājus, kuri palīdzes ātrāk ienākt Krievijā. Pēc sekmīgas prakses iziešanas ar labākajiem paredzēts slēgt darba līgumus.

Vietnes valutas.info priekštece reģistrēta 2009. gada sākumā. Vispirms M. Andruhovičs to izmantoja pats, bet vēlāk piedāvāja arī citiem. Savukārt domēns valutas.info tika reģistrēts 2010. gada janvārī.

M. Andruhovičam ir septiņu gadu vadības pieredze, vadot projektu izstrādes komandu, kā arī pašam savus IT nozares uzņēmumus.

Valutas.info projekts pašlaik darbojas Latvijas Universitātes studentu Biznesa inkubatorā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām