Makroekonomika

Latvijas-Lielbritānijas Tirdzniecības kameras vadītājs: Daļa emigrantu ir apvainojušies uz valsti

Didzis Meļķis, 28.04.2016

Mārcis Liors Skadmanis

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Daļa no Latvijas emigrējušo tautiešu izjūt aizvainijumu pret savu valsti, laikrakstam Dienas Bizness atzīst Latvijas-Lielbritānijas Tirdzniecības kameras (LLTK) valdes priekšsēdētājs Mārcis Liors Skadmanis.

Kā ziņots, LLTK ceturtdien, 28. aprīlī, biznesa augstskolā Turība atklāj pārstāvniecību Latvijā.

«Daļa Latvijas valstspiederīgo tiešām ir apvainojušies uz valsti, un to mēs dzirdam gan juridiskās, gan biznesa palīdzības sniegšanas gadījumos. Jāsaka, ka apvainojušies viņi ir pamatoti, jo viņiem radītā vide dzimtenē, piemēram, attiecībā uz parādsaistībām, ir bijusi ļoti nelabvēlīga. Zinu gadījumus, kad nekas nav ticis darīts, lai personām un uzņēmumiem palīdzētu izķepuroties, bet tā vietā viņi ir vēl vairāk aplikti ar parādiem, būtībā Latvijā viņu dzīvi un uzņēmību nosmacējot,» stāsta M. L. Skadmanis.

«Bet attīstāmās iespējas mūsu LLTK ieskatā tomēr ir atgriezeniskās saites veicināšana ar Latviju. Padzīvojuši Lielbritānijā, šie cilvēki tomēr atgūstas, nomierinās, viņiem parādās citas vērtības un pārliecība, viņu ģimenes attīstās, un viņi tomēr var būt arī atvērtāki ja ne pret Latviju kopumā, tad vismaz pret savu reģionu. Šeit mēs saskatām labu iespēju. Proti, veicināt komerciālās saiknes starp radiem un paziņām, kas dzīvo šeit un Lielbritānijā, lai meklētu biznesa iespējas starp ekonomiski aktīviem cilvēkiem Latvijā un Lielbritānijā, kas jau zina vietējo tirgu.

Varbūt tas nenotiks daudzskaitlīgi, tomēr šāda sadarbība ir ļoti iespējama. Kā un ar kādiem atbalsta instrumentiem tas būtu iespējams, mēs LLTK un Turībā apzināsim, lai interesentus varētu arī apmācīt. Ja no oficiāli nodarbinātajiem latviešiem Lielbritānijā ņemam kritisko masu – kādus 20 tūkstošus, kas ir tiešām aktīvi un pretimnākoši, tad tā ir jau liela iespēja,» viņš skaidro.

28. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness lasiet interviju Britus interesē piepildīt reģionus.

Komentāri

Pievienot komentāru