Līderu atgriešanās: Ir milzīgs gandarījums strādāt savas pilsētas un valsts labā

2016. gada 28. septembris plkst. 11:45
Autors: Vēsma Lēvalde - speciāli DB
Sadaļa: Karjera
Dalies ar šo rakstu

Lai gan Baibai Bartkevičai ir veiksmīga karjera Rietumeiropā, viņa ir atgriezusies dzimtajā Liepājā kā koncertzāles mākslinieciskā vadītāja

Kopš šā gada augusta Baibas pienākums ir plānot daudzfunkcionālā centra Lielais dzintars māksliniecisko programmu, īstenot jaunus projektus, kā arī attīstīt sadarbību ar nozares profesionāļiem Latvijā, Eiropā un pasaulē. «Ir milzīgs gandarījums pēc 20 gadiem pasaulē savu pieredzi, kompetenci un zināšanas likt lietā savas pilsētas, savas valsts labā. Un es to redzu arī kā iespēju augt pašai. Vēlos pasauli atvest uz Liepāju un Lielo dzintaru ielikt pasaules kartē,» nedaudz patētiskos vārdus B. Bartkeviča pasaka ar tādu noteiktību, kāda piemīt cilvēkiem ar skaidru vīziju mērķu sasniegšanai.

Ārpus Latvijas Baiba dzīvo jau aptuveni 20 gadu, un pa šo laiku nācies ceļot pa visu pasauli gan kā solistei dažādos projektos un operu uzvedumos, gan kā Štutgartes (Vācija) kora dalībniecei. Periodiski viņa arī pārcēlusies uz dzīvi no vienas pilsētas, no vienas valsts uz citu gan profesionālu, gan privātu iemeslu dēļ. «Piecus gadus dzīvoju Ģentē, piecus – Hāgā, vienu Amsterdamā, trīs – Parīzē, tagad jau sešus, septiņus – Briselē. Tomēr doma par Latviju vienmēr bija kaut kur līdzās. Tad, kad pagājušajā gadā braucu uzstāties mākslas foruma Atklāj savu dzintaru! koncertā, nebiju pat redzējusi, kā jaunā koncertzāle top. Kad ieraudzīju, ka tā jau gatava, kā tā izmaina ainavu, jutos ļoti personīgi uzrunāta. Manā pilsētā, manā Latvijā ir tāda koncertzāle! Un es pie sevis teicu – šeit es labprāt strādātu!» atceras mūziķe.

Visu rakstu «Es ticu mākslai, mūzikai, brīvai domai» lasiet 28. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām