Lidl, visticamāk, būs arī Liepājā 

Gada nogalē Liepājas būvvaldē iesniegts jaunbūves būvprojekts, kas tiks attīstīts vietā, kur Lidl Latvija pirms vairāk nekā desmit gadiem plānoja būvēt veikalu.

Sandra Dieziņa, 05.01.2018

Foto: EPA/LETA

Pagājušā gada 22. decembrī pasūtītājs - firma SIA TKM Latvija būvvaldē ir iesniegusi tirdzniecības ēkas jaunbūves būvprojektu minimālā sastāvā Ganību ielā 182, Db.lv apstiprināja Liepājas pilsētas Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Viņš arī informēja,, ka pašvaldība atteikusies no pirmpirkuma tiesībām uz minēto zemesgabalu. Zemesgabala pircējs ir SIA MMS Property Solutions, bet būvprojekta minimālā sastāvā izstrādātājs SIA Arhitekta G. Vīksna birojs. Arhitekts Gundars Vīksna apliecināja, ka Ganību ielā 182 taps pārtikas veikals un autosstāvvietas, bet to, kas ir operators, viņš saskaņā ar līgumu nedrīkst izpaust.

Saistība ar SIA MMS Property Solutions vedina domāt, ka tieši šajā vietā tiks celts Lidl veikals. Proti, kā db.lv jau vēstīja, aizpērn oktobrī dibinātā MMS Property Solutions ar ieguldījumu 10,5 miljoni eiro pilnībā pieder CE-Beteiligungs -GmbH, kas ir Lidl ķēdes attīstītājs gan Igaunijā, gan arī Lietuvā. Jāatgādina, ka SIA Lidl Latvija 2005. gadā gatavojās attīstīt savu veikalu Liepājā, Ganību un Ventas ielas krustojumā, bet vēlāk, 2011. gadā reorganizācijas rezultātā Lidl Latvija tika pievienota Vācijas kompānijai CE-Beteiligungs -GmbH.

Jau pērn jūlija beigās kļuva zināms, ka Latvijā, iespējams, varētu ienākt Vācijas zemo cenu veikalu tīkls Lidl. Par to liecināja izskanējusī informācija saistībā ar jauna lielveikala būvniecību Rīgā, Dzelzavas ielā 75b, kur sabiedrības asu nosodījumu izraisīja plānotā koku izciršana. Rīgas domes vadība atcēlusi lēmumu par koku izciršanu, jo netika veikts publiskās apspriešanas rezultātu izvērtējums. Kā db.lv uzzināja Rīgas pilsētas būvvaldē, joprojām tās rīcībā nav oficiālas informācijas par Lidl ienākšanu.

Būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns informēja, ka kompānijai MMS Property Solutions izsniegtas divas būvatļaujas – Anniņmuižas ielā 8 un Dzelzavas ielā 75b. Db lv jau ziņoja, ka Lidl noskatījis vietu sava veikala būvniecībai arī Jēkabpilī un rosināja nojaukt un pātvietot Jēkabpils autsostu. Jēkabpils domes Attīstības un tautsaimniecības komiteja noraidīja priekšlikumu nojaukt un pārvietot autoostu, dodot priekšroku lielveikalaLidl būvei. Šīs ieceres īstenotājiem projekts būs jārealizē, izmantojot savā īpašumā esošos zemesgabalus.

Lasi Vēl:

Lidl noskatījis vietu veikala būvniecībai arī Jēkabpilī

Lidl projekta attīstītāji Dzelzavas ielā sola arī bērnu rotaļu laukumu

Ušakovs atcēlis lēmumu par koku izciršanu plānotā Lidl tirdzniecības centra vietā

FOTO: Kur ražotas Viļņas Lidl nopērkamās preces?

Jaunākais izdevums