Lidostā Riga šogad gaidāmas vairākas jaunas aviokompānijas

2015. gada 12. janvāris plkst. 10:44
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Starptautiskā lidosta Rīga 2014.gadā apkalpojusi 4,8 miljonus pasažieru, kas ir par 0,4% ceļotāju vairāk nekā iepriekš. Savukārt šogad lidostā darbu uzsāks vairākas jaunas aviosabiedrības, kā arī jau esošās paplašinās galamērķu skaitu, informē Rīgas lidostas Komunikācijas vienības vadītāja Sarmīte Rinmane.

Šogad lidostā plānota vairāku jaunu aviosabiedrību ienākšana (Turkmenistan Airlines, Ukraine International Airlines, Swiss International Airlines) un jaunu reisu atklāšana. Savukārt aviosabiedrība Wizz Air šogad pavasarī plāno paplašināties Rīgā, izvietojot otru gaisa kuģi un atklājot trīs jaunus galamērķus.

«Esam lielākais gaisa transporta mezgls Baltijā – caur Rīgu tiek pārvadāti 46% šī reģiona aviopasažieru. Arī šogad turpināsim strādāt pie plaša galamērķu skaita nodrošināšanas un jaunu aviopārvadātāju piesaistes,» norāda starptautiskās lidostas Rīga valdes priekšsēdētājs Andris Liepiņš.

Populārākie galamērķi ceļotājiem pērn bijuši Londona, Maskava, Frankfurte, Helsinki un Oslo. No kopējā apkalpoto pasažieru skaita pērn gandrīz 56% pārvadāja nacionālā aviokompānija airBaltic un 16% aviosabiedrība Ryanair. Salīdzinājumā ar 2013.gadu pārvadāto ceļotāju skaits pērn strauji pieaudzis aviokompānijām Wizz Air (+ 51%), Lufthansa (+18%) un Norwegian Air Shuttle (+15%).

Lidostā piebilst, ka transfēra/tranzīta pasažieru skaits bija 29% no kopējā pērn apkalpoto pasažieru skaita, un populārākie galamērķi, kuru pasažieri visbiežāk ceļojuši caur lidostu Rīga, bija Tallina, Viļņa, Helsinki, Maskava un Stokholma.

Savukārt čarterlidojumiem populārākais galamērķis pērn bijis Antālija, kā arī Herakliona, Hurgada un Burgasa.

Starptautiskā lidosta Rīga pērn apkalpoja gandrīz 66 tūkstošus gaisa kuģu un 33 tūkstošus tonnu kravas. Pagājušajā gadā no lidostas Rīga tika atklāti divpadsmit jauni galamērķi, lidojumus uzsāka Brussels Airlines.

Kopumā šobrīd no starptautiskās lidostas Rīga iespējams doties uz 66 galamērķiem, ko nodrošina 16 aviopārvadātāji – airBaltic, Aeroflot, Austrian Airlines Group, Belavia, Brussels Airlines, Finnair, LOT, Lufthansa, Norwegian, Uzbekistan Airways, Ryanair, Transaero, Turkish Airlines, Onur Air, Wizz Air, Smartlynx.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām