Lidostas Rīga jaunās piestātnes pamatos iemūrē arī Dienas Biznesu 

Ceturtdien starptautiskās lidostas Rīga valdes priekšsēdētājs Aldis Mūrnieks kopā ar ēkas projekta autoriem un būvniekiem svinīgi atklāja jaunās piestātnes ēkas būvniecības uzsākšanu, iemūrējot kapsulu ar vēstījumu nākotnei būves pamatos.

Žanete Hāka, 2014. gada 06. novembris plkst. 13:36

Kapsulā tika ievietots vēstījums nākamajām paaudzēm, lidostas 40. gadu jubilejai veltīta nozīmīte, īpašā eiro monēta un laikraksta Dienas Bizness ceturtdienas numurs. 

A. Mūrnieks pasākumā stāstīja, ka šis ir brīdis, kad lidosta domā par pasažieru ērtībām un viņu labsajūtu, ceļojot, radot jaunas iespējas arī lidmašīnu lieluma ziņā. «Šīs ēkas būvniecības pirmā kārta ir sākums ilgam procesam, kura mērķis ir nostiprināt lidostas Rīga kā vadošās Baltijas un Ziemeļeiropas lidostas pozīcijas. Termināļa paplašināšana ir loģisks turpinājums mūsu lidostas četrdesmit gadu garumā notikušai attīstībai,» pasākumā uzsvēra A. Mūrnieks.

Lidostas vadītājs arī atzīmēja, ka tā vēlas palikt centrālā lidosta Baltijas reģionā, un patlaban tā jau apkalpo pusi no Baltijas valstu pasažieru skaitu.

Būvdarbus veic SIA Skonto Būve, būvuzraudzību nodrošina pilnsabiedrība Būvalts P.M.G., projekta autori ir SIA Arhis Arhitekti.

«Lidosta sen jau bija pelnījusi šo būvi, un šeit ir redzama mūsu varēšana - projekta radītājs, būvnieks, projektētājs un būvuzraugi ir no Latvijas, kas pierāda, ka varam uzbūvēt to paši un vēl labāk nekā ārzemnieki,» sacīj Skonto Būve vadītājs Guntis Rāvis.

Lidostas termināļa attīstības būvniecības 1.kārta paredz ne-Šengenas zonas paplašināšanu un papildus četrus jaunus iekāpšanas sektorus, tādējādi uzlabojot lidostas sniegto pakalpojumu kvalitāti. Pēc pabeigšanas jaunajā piestātnes ēkā būs iespējams apkalpot arī lielākus gaisa kuģus, kas palielinās lidostas kapacitāti.

Lidostā atgādina, ka esošā termināļa kapacitāte spēj kvalitatīvi apkalpot 3,5 miljonus pasažieru gadā, taču jau šobrīd lidostas apkalpoto pasažieru skaits gadā sasniedz 4,7 miljonus. Pie šāda apjoma, un paredzot turpmāku pasažieru skaita pieaugumu, ir nepieciešama lidostas paplašināšana, lai nodrošinātu atbilstošu servisu aviokompānijām, kā arī ērtus apstākļus un kvalitatīvu apkalpošanu pasažieriem.

Termināļa paplašināšana ir nozīmīga Rīgas lidostas konkurētspējas uzlabošanai Eiropā. Paplašināšana ir būtisks nosacījums jaunu lidsabiedrību piesaistei un to darbības sākšanai lidostā Rīga, kā arī šobrīd strādājošo aviokompāniju darbības paplašināšanai, kas savukārt sekmētu lidostas Rīga kā vadošās Baltijas lidostas attīstību.

Lidostā piebilst - pēc pašreizējām prognozēm ir pārliecība, ka ne vēlāk kā 2017.gadā lidosta Rīga visticamāk pārvarēs 5 miljonu apkalpoto pasažieru slieksni gadā.

Lidosta šo projektu realizē savas saimnieciskās darbības ietvaros, finansējot to no saviem ieņēmumiem un piesaistītiem kredītlīdzekļiem no POHJOLA BANK PLC.

Papildināta visa ziņa

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2014. gada 20. oktobris plkst. 11:14

Pirmdien un otrdien atcelti vairāki plānotie aviokompānijas Lufthansa ielidojošie un izlidojošie...

2014. gada 20. oktobris plkst. 10:53

Pēc panākumiem vēlēšanās līdzšinējais satiksmes ministrs Anrijs Matīss...

2014. gada 03. oktobris plkst. 14:48

Aviokompānija Turkmenistan Airlines 2015. gada vasaras sezonā varētu veikt lidojumus Turkmenistāna...

2014. gada 23. septembris plkst. 10:47

Šonedēļ uzsākti būvdarbi projektā VAS Starptautiskā lidosta Rīga pasažieru termināļa...

2014. gada 22. septembris plkst. 9:36

Lai panāktu trīs darbinieku atlaišanu no darba, lidosta Rīga nolīgusi advokātu, kuram...

Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

SIA Marine Digital System mērķis ir automatizēt procesus ostās, jūrniecības pakalpojumos...

Darbu sākusi latviešu uzņēmēju dibināta nekustamo īpašumu aģentu platforma «Big Bang Realty»,...

Kompāniju pārņemšanas un apvienošanās (M&A) darījumu jomā lielu aktivitāti tuvākajā laikā...

Lūšu dravā viesos aicina tos, kuri vēlas ko vairāk uzzināt par bišu...

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...