Pakalpojumi

Lielā tīreļa laipas apkārtnē attīstīs dabas tūrismu; ievieš maksas autostāvvietu

Dienas Bizness, 20.07.2015

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lielā tīreļa laipas apkārtnē Ķemeru nacionālajā parkā tuvākajos gados plānots attīstīt tūrisma pakalpojumus un uzlabot teritorijas apsaimniekošanu. Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) noslēgusi līgumu ar SIA Rabarbers BR, kas ieguvusi tiesības līdz 2018.gada 31.maijam 4,7 ha plašā iznomātā teritorijā uzlabot autotransporta plūsmu, nodrošināt atkritumu savākšanu, kā arī citus pakalpojumus, kas, ņemot vērā ievērojamo apmeklētāju plūsmu, nepieciešami iecienītajā dabas tūrisma objektā un apkārtnē, informē DAP.

SIA Rabarbers BR ir izstrādājis tūrisma pakalpojumu attīstības plānu, kas paredz nodrošināt arī tūrisma informācijas sniegšanu Lielās tīreļa laipas apmeklētājiem, ierīkot un uzturēt ugunskura un piknika vietas, sniegt gidu pakalpojumus u.c.

Liela daļa pakalpojumi apmeklētājiem joprojām būs pieejami bez maksas, t.sk. Lielā tīreļa laipas apmeklējums, auto apgriešanās laukuma un labierīcību izmantošana. Arī Dabas aizsardzības pārvaldes veidotie informācijas materiāli komersanta izveidotajā informācijas punktā būs pieejami bez papildus samaksas. Tomēr, lai Lielā tīreļa laipas apkārtnē ilgtermiņā varētu attīstīt papildus pakalpojumus apmeklētāju ērtībām, kā arī uzlabotu esošo situāciju ar auto novietošanu, SIA Rabarbers BR par transportlīdzekļu novietošanu pie Lielā tīreļa laipas turpmāk iekasēs maksu – 2 eiro apmērā.

Nauda netiks iekasēta arī par auto novietošanu laipas pievadceļa labajā malā, posmā no Ķemeru kapiem līdz tīreļa laipas lielajam stāvlaukumam. Savukārt stāvlaukumā bez maksas varēs novietot autobusus, transportu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām u.c. atsevišķām sabiedrības grupām.

Jāpiebilst, ka Lielā tīreļa laipu apmeklēt iespējams, izvēloties arī dabai draudzīgākus pārvietošanās veidus, piemēram, velosipēdu, vai arī doties turp kājām, nokļūšanai Ķemeros izmantojot vilcienu vai starppilsētu autobusus maršrutā Rīga – Tukums – Ventspils (pietura Ķemeru pagrieziens).

Lielā tīreļa laipa ir viens no iecienītākajiem dabas tūrisma objektiem Latvijā; tas atrodas Ķemeru nacionālajā parkā, un to ik gadu apmeklē desmitiem tūkstoši cilvēku.

Komentāri

Pievienot komentāru