Lielbritānijas veikalos atklāj zirga gaļu saturošu lazanju un burgerus 

Lielbritānijas Pārtikas standartu aģentūra likusi visām britu kompānijām pārbaudīt apstrādātas liellopu gaļas produktus pēc tam, kad tika atklāts, ka kompānijas Findus lazanja sastāv no zirga gaļas.

Jānis Rancāns, 2013. gada 08. februāris plkst. 15:45

Britu kompānijām aģentūras prasības jāizpilda līdz nākamajai piektdienai. Aģentūra norāda, ka kopumā saldēta gaļa cilvēka veselībai briesmas nerada. Tikmēr pircēji, kas iegādājušies Findus vai Francijas ražotāja Comigel, kas piegādāja gaļu minētajai kompānijai, produkciju (burgerus, lazanju, spageti) aicināti to uzturā nepatērēt. Veicot izpēti atklājās, ka atsevišķos gadījumos produkti sastāvējuši no zirga gaļas 90% apmērā.

Lielbritānijas Pārtikas standartu aģentūra Findus tirgotajos produktos atklātas arī fenilbutazona – vielas, kas cilvēkiem var būt kaitīga, bet tiek izmantota zirgu ārstēšanā – paliekas.

Zirga gaļas produkti nokļuvuši visos lielākajos Lielbritānijas lielveikalu tīklos, no kurienes, kad informācija nonāca atklātībā, izņemti. Kompānijas produkti no veikalu plauktiem izņemti arī Īrijā. Kopumā abās valstīs no veikaliem izņemti desmitiem miljonu Findus un Comigel ražojumu.

Kompānija Findus savu produkciju no veikalu plauktiem izņēmusi. Par zirgu gaļas klātbūtni lazanjā Findus saņēmis brīdinājumu no sava piegādātāja Comigel, kas arī ir viens no lielākajiem Francijas gaļas eksportētājiem.

Britu varasiestādes pieļauj, ka notikušajā, iespējams, vainojama noziedzīgā pasaule un notikušā izpētē iesaistījušies Lielbritānijas un Īrijas drošības dienesti.

Pirms pāris dienām līdzīgs skandāls satricināja Ziemeļīriju, kad vietējās kompānijas Freeza Meats saldētas liellopu gaļas produktos atklājās zirgu DNS. Kompānija apgalvoja, ka gaļu esot piegādājusi Īrijā reģistrēta kompānija McAdam Foods.

 

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2010. gada 11. jūlijs plkst. 16:14

Saistībā ar arvien pieaugošo žokļu traumu skaitu ātrās ēdināšanas restorāni Taivānā...

Nepalaid garām

1992. gada 13. aprīlī toreizējā Preses nama 13. stāvā 13 darbinieku lokā...

100 straujāk augošie uzņēmumi Latvijā pagājušajā gadā apgrozījuši 335,92 milj. eiro, un...

Viena kleita Andele Mandele kustības piekritēju rokās mēdz nomainīt pat piecas saimnieces...

Oglekļa dioksīds un sašķidrināts slāpeklis, reiz lietots tikai rūpnieciski, tagad arvien biežāk...

Restorānu biznesā pamatlietas ir skaidras – garšīgs ēdiens, lieliska apkalpošana un labs...

2019. gada desmit mēnešos likvidēti 21 157 uzņēmumi, kas ir par 412...