Lielbritānijas vēstnieks: Patlaban ir īstais laiks investēt Latvijā

2011. gada 25. maijs plkst. 20:18
Autors: NOZARE.LV
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Vairākas pazīmes liecina, ka Latvijas ekonomika stabilizējas un atkopjas, tāpēc patlaban ir īstais brīdis, kad investoriem ieguldīt Latvijā, šodien Latvijas-Lielbritānijas Tirdzniecības palātas rīkotajā biznesa konferencē par uzņēmējdarbības veicināšanu starp Latviju un Lielbritāniju uzsvēra Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Endrjū Sopers.

Pirms gada, ierodoties darbā Latvijā, cilvēki Soperam šķituši nedaudz drūmi, turpretī patlaban apkārt redzams vairāk smaidošu seju. Vēstnieks stāstīja, ka jaunākie statistikas dati liecina, ka pērn Lielbritānijas eksports uz Latviju audzis par 50%, bet no Latvijas uz Lielbritāniju - par 35%, kas, pēc viņa domām, ir labi rādītāji, tomēr abu valstu ekonomiskajā sadarbībā ir iespējas augt.

Tāpat viņš uzsvēra, ka Lielbritānijas valdības mērķis ir veicināt ekonomikas un konkurētspējas izaugsmi, kā arī norādīja, ka no šā gada Pasaules Bankas pētījuma Doing Business rezultātiem izriet, ka Lielbritānija ir labākā Eiropas Savienības valsts, kurā nodarboties ar uzņēmējdarbību.

Savukārt Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretārs Juris Pūce stāstīja, ka Latvijas un Lielbritānijas politiskā sadarbība ir «lieliska», un pauda cerību, ka tāda tā būs arī turpmāk. Tāpat viņš informēja, ka Lielbritānija ir laba sadarbības partnere uzņēmējdarbības jomā.

«Lielbritānija patlaban ir Latvijai nozīmīga ekonomikas sadarbības partnere. 2010.gadā abu valstu kopējie tirdzniecības apjomi sasniedza vairāk nekā pusmiljardu eiro, tādējādi Lielbritānija bija devītā lielākā tirdzniecības partnere Latvijai, bet eksporta jomā sestā lielākā,» sacīja Pūce.

EM valsts sekretārs arī uzsvēra, ka abas valstis var sadarboties transporta un loģistikas, kokapstrādes, rūpniecības, metālapstrādes, pārtikas ražošanas, būvniecības, finanšu, kā arī informācijas tehnoloģiju, ķīmijas un farmācijas jomās. «Latvija joprojām investoriem ir saistoša valsts, jo šeit ir zemas nodokļu likmes, attīstīta tranzīta infrastruktūra, kas ļauj piekļūt citiem, lielākiem tirgiem. Tāpat Latvijas ekonomika palēnām atkopjas no krīzes, un paredzams, ka šogad un nākamgad ekonomikas izaugsme būs nedaudz straujāka, nekā prognozēts,» sacīja Pūce.

Savukārt Latvijas-Lielbritānijas Tirdzniecības palātas vadītāja Anete Vīgnere norādīja, ka pārdošanas veicināšana sekmētu Latvijas ekonomikas straujāku atkopšanos. «Ik dienas strādājot palātā un tiekoties ar Latvijas uzņēmējiem, viņiem ir nepieciešama ne tikai praktiska informācija, bet arī palīdzība un iedvesma jaunu ideju radīšanai. Katrā ziņā Latvijas uzņēmējdarbībā ir daudz veiksmes stāstu - sākot no, iespējams, pasaulē labākā mikrofona ražošanas līdz pat populāriem pārtikas ražotājiem,» sacīja Vīgnere.

Kā liecina EM apkoptie dati, 2009.gadā Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums ar Lielbritāniju sasniedza 472,8 miljonus eiro (332,6 miljonus latu), kas Lielbritāniju ierindoja devītajā vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū.

Eksports uz Lielbritāniju veidoja 340 miljonus eiro (239 miljonus latu), savukārt imports - 132,8 miljonus eiro (93,4 miljonus latu), tādējādi Lielbritānija bija Latvijas sestā nozīmīgākā eksporta un 15.nozīmīgākā importa partnere.

Galvenās eksporta preču grupas bija koksne un tās izstrādājumi, metāli un to izstrādājumi, tekstilmateriāli un tekstilizstrādājumi, dažādas rūpniecības preces. Savukārt galvenās importa preču grupas bija mašīnas, mehānismi, elektriskās iekārtas, ķīmiskās rūpniecības un saskarnozaru produkcija, tekstilmateriāli un tekstilizstrādājumi, metāli un to izstrādājumi, pārtikas rūpniecības produkti.

Pēc Latvijas Bankas statistikas datiem, Lielbritānijas uzkrātās tiešās investīcijas Latvijā 2010.gada otrā ceturkšņa beigās bija 113,5 miljoni latu, kas Lielbritāniju ierindoja 15.vietā ārvalstu investoru sarakstā.

Pēc investīcijām Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā Lielbritānija ierindojas devītajā vietā ar kopējo investīciju apjomu 167 miljoni latu un 743 aktīviem uzņēmumiem.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām