Latvijas pilsoņi Lielbritānijā var būt mierīgi

2017. gada 30. oktobris plkst. 8:12
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Ļoti ceru, ka pārrunās tiks apspriesta ne tikai izstāšanās, bet arī tālākās attiecības starp Lielbritāniju un ES; šie jautājumi ir tik cieši saistīti, ka nav jēgas tos nošķirt

Tā DB saka Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Kīts Šenons. Viņš aicina Eiropas Savienības iedzīvotājus, kuri patlaban dzīvo Lielbritānijā, saglabāt mieru. Tiks izstrādāts īpašs mehānisms, lai pēc Brexit viņiem piešķirtu konkrētu rezidenta statusu, sola britu vēstnieks, atsaucoties uz Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas uzrunu 22. septembrī Florencē.

Pēc vēstnieka teiktā, šai runai bija liela nozīme, jo premjere raksturoja, kā viņa redz turpmākās attiecības starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību pēc 2019. gada 29. marta, kad Lielbritānija oficiāli izstāsies no ES. Viņš atzīmēja, ka sarunu galvenajos tematos ir panākts progress, tostarp saistībā ar Lielbritānijas iedzīvotāju tiesībām, kuri dzīvo ES, kā arī Eiropas Savienības iedzīvotāju tiesībām, kuri dzīvo Lielbritānijā. Pēc viņa teiktā, uz priekšu virzās arī jautājumi par Ziemeļīriju un Lielbritānijas finansiālajām saistībām, ko tā uzņēmusies vēl pirms Brexit un kuras tai ir jāievēro.

Apspriežot turpmākos imigrācijas nosacījumus, vēstnieks norādīja, ka cilvēki, kuri atbrauks uz Lielbritāniju pēc oficiālās izstāšanās, visdrīzāk, arī iegūs statusu, taču tas būs īpašs statuss, un par to vēl nepieciešamas diskusijas. K. Šenons atgādināja, ka Terēza Meja savā runā piedāvāja divu gadu pārejas periodu, sākot no 2019. gada marta, kura laikā vajadzētu izveidot jaunu imigrācijas sistēmu. Šī perioda laikā cilvēki varēs turpināt braukt un strādāt Apvienotajā Karalistē jaunās reģistrācijas sistēmas ietvaros, kuras laikā notiks sagatavošanās jaunajai kārtībai.

Visu rakstu Latvijas pilsoņi Lielbritānijā var būt mierīgi lasiet 30. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu