Lielveikalos bīdīs Latvijas preci 

Lielveikalos varētu tikt veidoti speciāli plaukti tikai ar Latvijas, tai skaitā reģionos ražotām precēm.

, 11.2.2009

Foto: Vitālijs Stīpnieks, DB

Šādu ierosinājumu Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē izteicis Ekonomikas ministrs Kaspars Gerhards, debatējot par valdības uzstādījumu ekonomikas ministrijai līdz šī gada 3. martam izstrādāt plānu, kā novērst atsevišķu lielveikalu ķēžu dominēšanu Latvijas tirgū. Komisijas sēdē notika diskusija par veicamajiem pasākumiem Latvijas preču atbalstam.

«Lielveikali varētu aktīvāk ņemt Latvijas zemnieku un pārtikas pārstrādātāju produkciju, tomēr te lielu lomu spēlē tirgus procesi, Latvijai atrodoties Eiropas Savienībā (ES). Tomēr mēs esam atraduši variantu, kā arī juridiski pareizi atbalstīt Latvijas preces lielveikalos. Atsaucoties uz kultūrvēsturisko mantojumu, kura saglabāšana ES tiek augstu vērtēta un atbalstīta, lielveikalos varētu tikt veidoti speciāli plaukti tikai ar Latvijas, tai skaitā reģionos ražotām mazo uzņēmēju precēm,» savu situācijas risinājumu piedāvāja K. Gerhards.

Savukārt Rimi Latvija valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais atzīmēja, ka «Rimi veikalos 80% no svaigās pārtikas ir Latvijas izcelsmes». Piedevām uzņēmums regulāri veicot reklāmas kampaņas, aicinot izvēlēties Latvijas preces.

Arī kontrolējošās institūcijas uzsākušas dažādas aktivitātes, lai sekmētu Latvijas preču apriti.

Vairāk lasiet rītdienas laikrakstā Dienas bizness.