Mazais bizness

Mana pieredze: Ļauj datus skatīt interaktīvos grafikos

Anda Asere, 16.03.2015

Jānis Volbergs

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

ZoomCharts veido interaktīvu datu vizualizācijas programmatūras izstrādes komplektu, kas ļauj profesionāļiem ievietot tīmekļa vietnē vai mobilajā lietotnē interaktīvus grafikus

Tā stāsta ZoomCharts (SIA Data Visualization Software Lab) vadītājs Jānis Volbergs. 2013. gadā uzņēmuma dibinātājiem radās ideja, ka ir nepieciešams izveidot tādu datu vizualizācijas bibliotēku, kas ļautu datus izpētīt interaktīvā veidā visās mūsdienīgajās ierīcēs. Viņi izpētīja, ka pasaulē eksistē diezgan daudz dažādu bibliotēku, ar kurām var datus vizualizēt statiskā formā un veikt šādas tādas interakcijas, bet šie rīki nav pielāgoti izmantošanai mobilajās ierīcēs, t.i., netiek izmantotas visas priekšrocības, ko sniedz mūsdienu tehnoloģijas. «Līdz ar to radās ideja, ka varētu radīt pilnīgi jaunu produktu, kas būtu orientēts uz mūsdienīgajām un nākotnes ierīcēm. Salīdzinot ar citiem konkurentiem, tā ir būtiska atšķirība, jo tie ir spiesti atbalstīt arī vakardienas tehnoloģijas, bet nevar pilnībā izmantot visas mūsdienīgo tehnoloģiju priekšrocības. Mēs skatāmies tieši uz šodienas un nākotnes tehnoloģijām. Šodien bizness ir mobilās ierīces, planšetes, telefoni, kas arvien vairāk ienāk tirgū un pakāpeniski aizstāj tradicionālos datorus. Tās ir ierīces, kurās cilvēki visvairāk patērē saturu dažādās vidēs,» stāsta Jānis.

Vaicāts, kā zināt, kuras tehnoloģijas nākotnē būs aktuālas, Jānis teic, ka jāpaļaujas uz intuīciju, jāseko līdzi tehniskajām inovācijām un pētījumiem, un šī informācija jāsalāgo ar stratēģiju. «Dažādi pētījumi rāda, ka tieši mobilo ierīču tirgus nākotnē strauji augs un lielie dati desmitkāršosies. Nākamajos piecos gados no izstrādātājiem liels uzsvars tiks likts uz datu vizuālu prezentēšanu, būs vajadzīgas tehnoloģijas, kas šos datus interaktīvi parādīs,» stāsta Jānis.

Piesaista investīcijas

Jau pašā sākumā uzņēmums sāka sadarbību ar Imprimatur Capital un saņēma «sēklas» investīcijas 200 tūkstošu eiro apmērā. «Sākotnējā komandā bijām trīs cilvēki, mūsu uzdevums bija izstrādāt pamatproduktu, platformu, caur kuru gala lietotāji (programmētāji un biznesa īpašnieki) varētu atrast ZoomCharts, lejupielādēt un eventuāli iegādāties komerciālo licenci,» saka Jānis. Pie investoriem uzņēmēji devās ar ideju un biznesa plānu. Viņiem bija vairāki piemēri, kur grafikus varētu izmantot, tostarp – citos investoru projektos, kas kalpoja kā papildu motivācija atbalstīt šo jauno uzņēmumu.

Visu rakstu Ļauj datus skatīt interaktīvos grafikos lasiet 16. marta laikrakstā Dienas Bizness.