Mērķē uz līdera pozīciju 

Twino grupas uzņēmumu mērķis ir būt ne tikai savstarpējo aizdevumu platformai un patēriņa kreditētājam, bet arī kļūt par vienu no līderiem finanšu tehnoloģiju jomā mūsu Ziemeļeiropas reģionā

Anda Asere, 09.9.2019

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Viens solis pretim šim mērķim ir šogad ieviestais pakalpojums mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanai. Uzņēmums analizē citu valstu tirgu, kur varētu ieviest šo pakalpojumu. Tieši saistībā ar jaunu biznesa virzienu izpēti un attīstību nesen kompānijā notikusi vadības maiņa un SIA Twino īpašnieks Armands Broks grupas uzņēmumu vadības grožus ir nodevis līdzšinējās grupas finanšu vadītājas Anastasijas Oļeiņikas rokās.

Twino grupas uzņēmumi nodarbojas ar patēriņa kreditēšanu Latvijā, Polijā, Krievijā, Kazahstānā un Gruzijā, kā arī apkalpo savstarpējo aizdevumu platformu Twino, kas strādā visā Eiropā. Grupas apgrozījums 2018. gadā sasniedza 90 miljonus eiro un ieņēmumi veidoja 87,9 miljonus eiro.

Vairāk par izmaiņām uzņēmumā un tā nākotnes vīziju intervijā Dienas Biznesam stāsta Twino grupas izpilddirektore Anastasija Oļeiņika.

Cik sen esat Twino, un kā tagad atšķirsies jūsu darbs?

Twino esmu gandrīz trīs gadus, iepriekš biju grupas finanšu vadītāja, un manā pārraudzībā bija ne tikai Latvijas struktūrvienības, bet arī citu meitasuzņēmumu finanšu pārvaldība. No iepriekšējā gada vasaras paņēmu savā paspārnē arī grupas datu zinātnes un risku komandu. Tāpat tieši sadarbojos ar grupas valstu vadītājiem ar mērķi koordinēt viņu darbību, pieskatīt rentabilitāti, piedāvāt attiecīgo atbalstu no centrālā biroja un kompetenču centra, lai ikdienā atbalstītu to darbības.

Raksts turpinās pēc reklāmas

Tagad manam atbildības klāstam pievienojas vēl vairāki departamenti, ar ko iepriekš cieši sadarbojos, – mārketinga, informācijas tehnoloģiju, cilvēkresursu. Tagad man ir plašāks operacionālais spektrs, kas ļauj konsekventāk turēt savā paspārnē visas pārraudzības jomas un ieviest jaunus stratēģiskos virzienus, par ko vienojamies un diskutējam ar Twino grupas īpašnieku un iepriekšējo vadītāju Armandu Broku. Vēsturiski mums ir bijusi diezgan cieša sadarbība, esam apsprieduši un kopīgi pieņēmuši gan taktiskos, gan stratēģiskos lēmumus. Plānojam, ka uz priekšdienām tas īpaši nemainīsies, jo Armands ir izteicis vēlmi turpināt būt klātesošs un aktīvi iesaistīties, vienkārši vairāk fokusējot savu darbību uz jaunu virzienu izpēti un jaunu biznesu attīstību un ieviešanu.

Kā būs ar to visu tikt galā?

Tas noteikti būs izaicinoši, bet arī ļoti interesanti. Twino ir liels, dzīvs organisms ar spēcīgu kultūru, un domāju - ir forši, ka mēs šeit audzinām cilvēkus no iekšpuses. Tas ir bijis arī mans gadījums. Jaunam vadītājam no ārpuses būtu grūtāk iedzīvoties, būtu vajadzīgs kāds laiks, bet man visi procesi un kultūra ir pazīstama. Domāju, ka tas iekšējos procesos ieviesīs vairāk saskaņas, ļaus brīvāk darboties, realizēt vīziju ātrāk un efektīvāk. Sagaidu, ka izaicinājumi būs, bet virzīsimies uz priekšu.

Kā finanšu vadītāja jūs vairāk esat ciparu cilvēks. Parasti no viņiem nedaudz baidās, jo nereti tiem pa priekšu iet sliktā slava kā optimizācijas un efektivitātes faniem.

Jā, es esmu ciparu cilvēks, bet vairāk tomēr ar biznesa skatījumu. Mana iepriekšējā pieredze ir bijusi konsultāciju jomā, kas nozīmē, ka vienmēr ir nācies skatīties uz biznesu uzņēmuma īpašnieka acīm. Līdz ar to, piemēram, organizējot uzņēmumu pirkšanas un pārdošanas procesus, mana loma ir bijusi maksimizēt labumu uzņēmumu īpašniekiem, ievērojot visas prasības un procedūras, neradot lielākus riskus. Ņemot vērā, ka man ir šāda pieredze, tas man ir ļāvis attīstīties šajā virzienā un nepalikt ciparu cilvēkam, no kuriem tiešām citreiz izvairās, jo nereti tie neļauj biznesam augt, bet ierobežo to, uzliekot savas prasības. Es vienmēr mēģinu ieraudzīt abas puses, izvērtēt potenciālo labumu un riskus, paturot prātā cilvēkus. Domāju, ka spēja un vēlme darboties komandā un sadarboties ar cilvēkiem ir ļāvusi man sasniegt to, ka īpašnieks ir izteicis piedāvājumu pieņemt šo amatu.

Visu rakstu lasiet 9. septembra laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Tevi varētu interesēt

Finanšu tehnoloģiju uzņēmuma Twino vadītājas amatā iecelta līdzšinējā grupas finanšu un...

Par finanšu tehnoloģiju uzņēmuma Twino vadītāju iecelta līdzšinējā grupas Finanšu un biznesa...

Pieņemts uzskatīt, ka biznesā prevalē skaitļi, fakti un analīze, tomēr uzņēmēji atzīst,...

Savstarpējo aizdevumu platformu Twino pametis investīciju platformas vadītājs Jevgeņijs Kazaņins,...

Savstarpējo aizdevumu platformā Twino gadās situācijas, kad nav pieejami aizdevumi, jo investoru...

Nepalaid garām

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Lietuviešu starptautisko naudas pārskaitījumu kompānijas TransferGo klientu skaits pārsniedzis...

Reaģējot uz pārmaiņām, kas ir skārušas patēriņa kreditēšanas nozari, uz nenoteiktu laiku...

Ar mērķi sekmēt Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu konkurētspēju, 27. augusta sēdē Ministru kabinets...

ExpressCredit 2019.gadā plāno apgrozījuma pieaugumu par 9% un konsolidētā neto kredītportfeļa...

Ieguldot 0,5 miljonus eiro, kompānija «Ferratum Bank» izveidojusi automatizēto klientu maksātspējas...

Globālā tiešsaistes aizdevumu tirgus Mintos kopējais investīciju apjoms tiešsaistes kredītos...

Līdzšinējais AS «mogo» valdes priekšsēdētājs Juris Pārups ir atkāpies no sava amata,...

Eiropas digitālo patēriņa aizdevumu grupas 4finance Holding S.A. meitas uzņēmums Latvijā 4finance...

Londonā bāzētā finanšu tehnoloģiju kompānija «Revolut» sāk piedāvāt biržas tirdzniecības...

«Šogad, investējot 150 000 eiro un sadarbojoties ar SEB, pirmo reizi uzsākam iemaksu...