Twino plāno sākt kreditēšanu Vjetnamā 

Līdz šī gada beigām finanšu tehnoloģiju kompānija "Twino" plāno sākt kreditēšanas operācijas Vjetnamā

Anda Asere, 18.12.2019

Anastasija Oļeiņika

Foto: Publicitātes

"Plānojam ieviest arī pašu izstrādātu naudas atmazgāšanas draudu novēršanas sistēmu klientu un sadarbības partneru izvērtēšanai, tā ejot pa priekšu nozares tendencēm un regulatorajām prasībām," teic Anastasija Oļeiņika, "Twino grupas" izpilddirektore

2019. gada laikā lielāko izaugsmi kreditēšanā "Twino grupa" piedzīvoja mājas tirgū. Latvijā grupā ietilpstošās kompānijas "Moneza" patēriņa kredītu portfelis pieauga par 30%, sasniedzot astoņus miljonus eiro pēc uzkrājumiem šaubīgiem debitoriem. "Moneza Business" mazo un vidējo uzņēmumu aizdevumu portfeļa vērtība aug vidēji par 25% mēnesī. "Investīciju platforma turpina demonstrēt spēcīgus darbības rezultātus – tajā finansēto aizdevumu apjoms šogad sasniedzis teju 200 miljonus eiro, tādējādi ierindojoties starp vadošajām platformām kontinentālajā Eiropā. Lielākais investoru īpatsvars saglabājas no tādām valstīm kā Vācija (33%), Lielbritānija (12%), Latvija (10%) un Nīderlande (9%)," stāsta A. Oļeiņika.

"Arī nākamajam gadam "Twino" ir ambiciozi plāni. Papildu jau šogad decembrī plānotajām kreditēšanas darbībām Āzijā jau 2020. gada pirmajā pusē ir plānota tālāka ģeogrāfiska paplašināšanās. Tāpat esam uzsākuši ieguldījumu brokeru sabiedrības licencēšanas procesu Latvijā, kas veicinās investoru uzticību un aizsardzību, kā arī ļaus nākotnē tiem piedāvāt arvien jaunas investīciju iespējas, tai skaitā, investīcijas aizdevumos ar ķīlu, kā arī investīcijas biznesa projektos," norāda A. Oļeiņika.

2018. gadu "Twino" noslēdza ar 38 miljonu eiro apgrozījumu un deviņu miljonu eiro peļņu, bet grupas apgrozījums bija 90 miljoni eiro, pieaugot par 157%, salīdzinot ar 2017. gadu. Grupas neto portfelis 2018. gadā sasniedza 27,2 miljonus eiro un ieņēmumi veidoja 87,9 miljonus eiro, kas ir par 63% vairāk nekā gadu iepriekš. Grupas brīvie naudas līdzekļi veidoja 8,1 miljonu eiro, bet pašu kapitāls sasniedza 15 miljonus eiro.

Šogad uzņēmumu grupa kopš tās izveides 2009. gadā pārsniedza izsniegto kredītu apjoma robežu viena miljarda eiro apmērā. Savukārt "Twino" savstarpējo aizdevumu platformā kopš 2015. gada ir finansēti aizdevumi vairāk nekā 600 miljonu eiro apmērā. "Turpinām pilnveidot investīciju platformas piedāvājumu, decembra sākumā ieviešot papildu funkcionalitāti, kas ļauj investoriem iegādāties Kazahstānas aizdevumus vietējā valūtā ar lielāku atdevi," piebilst A. Oļeiņika.

Visā grupā strādā 400 darbinieki, no kuriem puse nodarbināti Krievijā, kas ir uzņēmuma lielākais tirgus.

Db.lv jau rakstīja, ka šogad par finanšu tehnoloģiju uzņēmuma "Twino" vadītāju iecelta līdzšinējā grupas finanšu un biznesa operāciju direktore Anastasija Oļeinika, amatā nomainot ilggadējo uzņēmumu grupas vadītāju un dibinātāju Armandu Broku. Šāds lēmums pieņemts ar mērķi stiprināt uzņēmuma finanšu, operacionālo un risku pārvaldības vadību, kamēr tā dibinātājs A. Broks turpinās strādāt pie jaunu biznesu izveides un attīstības, kā arī jaunu talantu piesaistes un vietējās ekosistēmas atbalstīšanas. Viņš ir investējis vairākos vērienīgos nekustamā īpašuma objektos Rīgā ar mērķi attīstīt augstas kvalitātes mūsdienīgus nekustamā īpašuma projektus mājokļu segmentā.

Nekustamā īpašuma attīstības biznesā A. Broks startē kopā ar nekustamā īpašuma nozares ekspertu Edgaru Ivanovu, kam ir ilggadēja pieredze ne tikai nekustamo īpašumu investīciju pārvaldības jomā, bet arī nekustamo īpašumu attīstības jomā, kā arī nekustamā īpašuma finansēšanas jomā, tostarp pūļa finansēšanas platformas darbības attīstībā Latvijā.

"Uzskatu, ka šis ir īstais brīdis, lai veiksmīgi pieteiktu sevi nekustamo īpašumu attīstības jomā, jo tirgū valda pieprasījums pēc mūsdienīgām dzīvojamām platībām jaunu projektu segmentā, vienlaikus eksistējot samērā ierobežotam piedāvājumam. Tāpat ir novērojams iedzīvotāju maksātspējas pieaugums, kā arī sagaidāms, ka tirgū drīzumā arvien biežāk sāks atbrīvoties būvniecības kapacitāte, kas saistīta ar Eiropas Savienības līdzfinansēto projektu samazināšanos, tādējādi paverot labu biznesa potenciālu," iepriekš norādījis A. Broks,

Šogad "Twino" tika stiprināta korporatīvā pārvaldība, izveidojot uzņēmuma padomi, kā arī nomainot un paplašinot valdi. Tagad kompānijas akcionārs A. Broks ir "Twino" padomes priekšsēdētājs, savukārt uzņēmuma vadības komanda piecu cilvēku sastāvā ir pārstāvēta kompānijas valdē. "2019. gadā esam fokusējušies uz stratēģisku izaugsmi, kā arī iekšējo procesu un pārvaldības stiprināšanu," teic A. Oļeiņika.

Tevi varētu interesēt

«Man šķiet, ka šobrīd Baltija ir pats caurspīdīgākais finanšu tirgus dalībnieks visā...

Finanšu tehnoloģiju uzņēmumam Twino izveidota padome un par tās priekšsēdētaju iecelts Twino...

Starptautiskā finanšu tehnoloģiju kompānija TWINO Grupa oktobri uzsākusi sasniedzot vairāk nekā...

Twino grupas uzņēmumu mērķis ir būt ne tikai savstarpējo aizdevumu platformai un...

Finanšu tehnoloģiju uzņēmuma Twino vadītājas amatā iecelta līdzšinējā grupas finanšu un...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Šobrīd Latvijā "Revolut" ir vairāk nekā 110 tūkstoši lietotāju un to skaits katru...

Iespējams, arī Latvijā kādudien būs implantējami personu apliecinoši dokumenti...

No ļaunprogrammatūru mērķuzbrukumiem cietušas vairāk nekā 20 viesnīcas Latīņamerikā, Eiropā...

Personālvadības mākoņrisinājuma "CakeHR" pārņemšana papildina personālvadības mākoņrisinājuma...

Tagad programmatūras testēšanas uzņēmuma "TestDevLab" četros birojos Rīgā, Ventspilī, Liepājā...

Medicīnas tehnoloģiju jaunuzņēmums "CastPrint", kas ražo 3D fiksācijas līdzekļus, sāk sadarbību...

«Mūsu mērķis ir būt vizuālās komunikācijas gigantam,» intervijā žurnālam Dienas Bizness saka...

Informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums Accenture ziemā plāno apmācīt vairāk nekā 100 cilvēkus...

Lai plašākam uzņēmumu pulkam padarītu e-parakstīšanu pieejamāku, IT kompānija «Digital Mind»...

Ātrās ēdināšanas ķēde «Hesburger» pirms vairākiem gadiem atklāja mobilo aplikāciju ērtākai ēdienu...