Alternatīvās finanses

Mērķē uz līdera pozīciju

Anda Asere, 09.09.2019

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Twino grupas uzņēmumu mērķis ir būt ne tikai savstarpējo aizdevumu platformai un patēriņa kreditētājam, bet arī kļūt par vienu no līderiem finanšu tehnoloģiju jomā mūsu Ziemeļeiropas reģionā

Viens solis pretim šim mērķim ir šogad ieviestais pakalpojums mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanai. Uzņēmums analizē citu valstu tirgu, kur varētu ieviest šo pakalpojumu. Tieši saistībā ar jaunu biznesa virzienu izpēti un attīstību nesen kompānijā notikusi vadības maiņa un SIA Twino īpašnieks Armands Broks grupas uzņēmumu vadības grožus ir nodevis līdzšinējās grupas finanšu vadītājas Anastasijas Oļeiņikas rokās.

Twino grupas uzņēmumi nodarbojas ar patēriņa kreditēšanu Latvijā, Polijā, Krievijā, Kazahstānā un Gruzijā, kā arī apkalpo savstarpējo aizdevumu platformu Twino, kas strādā visā Eiropā. Grupas apgrozījums 2018. gadā sasniedza 90 miljonus eiro un ieņēmumi veidoja 87,9 miljonus eiro.

Vairāk par izmaiņām uzņēmumā un tā nākotnes vīziju intervijā Dienas Biznesam stāsta Twino grupas izpilddirektore Anastasija Oļeiņika.

Cik sen esat Twino, un kā tagad atšķirsies jūsu darbs?

Twino esmu gandrīz trīs gadus, iepriekš biju grupas finanšu vadītāja, un manā pārraudzībā bija ne tikai Latvijas struktūrvienības, bet arī citu meitasuzņēmumu finanšu pārvaldība. No iepriekšējā gada vasaras paņēmu savā paspārnē arī grupas datu zinātnes un risku komandu. Tāpat tieši sadarbojos ar grupas valstu vadītājiem ar mērķi koordinēt viņu darbību, pieskatīt rentabilitāti, piedāvāt attiecīgo atbalstu no centrālā biroja un kompetenču centra, lai ikdienā atbalstītu to darbības.

Tagad manam atbildības klāstam pievienojas vēl vairāki departamenti, ar ko iepriekš cieši sadarbojos, – mārketinga, informācijas tehnoloģiju, cilvēkresursu. Tagad man ir plašāks operacionālais spektrs, kas ļauj konsekventāk turēt savā paspārnē visas pārraudzības jomas un ieviest jaunus stratēģiskos virzienus, par ko vienojamies un diskutējam ar Twino grupas īpašnieku un iepriekšējo vadītāju Armandu Broku. Vēsturiski mums ir bijusi diezgan cieša sadarbība, esam apsprieduši un kopīgi pieņēmuši gan taktiskos, gan stratēģiskos lēmumus. Plānojam, ka uz priekšdienām tas īpaši nemainīsies, jo Armands ir izteicis vēlmi turpināt būt klātesošs un aktīvi iesaistīties, vienkārši vairāk fokusējot savu darbību uz jaunu virzienu izpēti un jaunu biznesu attīstību un ieviešanu.

Kā būs ar to visu tikt galā?

Tas noteikti būs izaicinoši, bet arī ļoti interesanti. Twino ir liels, dzīvs organisms ar spēcīgu kultūru, un domāju - ir forši, ka mēs šeit audzinām cilvēkus no iekšpuses. Tas ir bijis arī mans gadījums. Jaunam vadītājam no ārpuses būtu grūtāk iedzīvoties, būtu vajadzīgs kāds laiks, bet man visi procesi un kultūra ir pazīstama. Domāju, ka tas iekšējos procesos ieviesīs vairāk saskaņas, ļaus brīvāk darboties, realizēt vīziju ātrāk un efektīvāk. Sagaidu, ka izaicinājumi būs, bet virzīsimies uz priekšu.

Kā finanšu vadītāja jūs vairāk esat ciparu cilvēks. Parasti no viņiem nedaudz baidās, jo nereti tiem pa priekšu iet sliktā slava kā optimizācijas un efektivitātes faniem.

Jā, es esmu ciparu cilvēks, bet vairāk tomēr ar biznesa skatījumu. Mana iepriekšējā pieredze ir bijusi konsultāciju jomā, kas nozīmē, ka vienmēr ir nācies skatīties uz biznesu uzņēmuma īpašnieka acīm. Līdz ar to, piemēram, organizējot uzņēmumu pirkšanas un pārdošanas procesus, mana loma ir bijusi maksimizēt labumu uzņēmumu īpašniekiem, ievērojot visas prasības un procedūras, neradot lielākus riskus. Ņemot vērā, ka man ir šāda pieredze, tas man ir ļāvis attīstīties šajā virzienā un nepalikt ciparu cilvēkam, no kuriem tiešām citreiz izvairās, jo nereti tie neļauj biznesam augt, bet ierobežo to, uzliekot savas prasības. Es vienmēr mēģinu ieraudzīt abas puses, izvērtēt potenciālo labumu un riskus, paturot prātā cilvēkus. Domāju, ka spēja un vēlme darboties komandā un sadarboties ar cilvēkiem ir ļāvusi man sasniegt to, ka īpašnieks ir izteicis piedāvājumu pieņemt šo amatu.

Visu rakstu lasiet 9. septembra laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!