Jaunākais izdevums

Vēl grūti paredzēt, cik ilgu laiku prasīs ekonomikas atveseļošanās pēc pandēmijas, bet ir skaidrs, ka mūsu ikdienā ienāk dažādi paradumi, kas, visticamāk, saglabāsies arī turpmāk.

Vienā mirklī viss notiek tiešsaistē – mācības, ārstu konsultācijas, komunikācija ar kolēģiem un biznesa partneriem. Finanšu tehnoloģiju kompānijas "Twino", riska kapitāla fonda "Expansion Capital" un "Dienas Biznesa" organizētajā diskusijā "FinTech talks by "Twino". Tech revolution: Covid-19" "Twino" grupas dibinātājs Armands Broks pauž pārliecību, ka turpmāk daudz kas mainīsies. Šis brīdis parāda, ka ir iespējams strādāt attālināti, un viņš paredz, ka būs cilvēki, kuri izmantos iespēju strādāt ārpus pilsētas, būt tuvāk dabai un iegūt lielāku līdzsvaru starp privāto un darba dzīvi, notiks aizplūšana no pilsētām.

"Agrāk vajadzēja ieplānot tikšanos, lai apspriestu nopietnus jautājumus, bet tagad attālināta saziņa ir parādījusi savu potenciālu, var ieplānot zvanu, nevis pielāgoties lidojumu laikiem. Šis ieradums varētu palikt arī turpmāk. Daudz kas no šī brīža paradumiem saglabāsies, piemēram, attālināta pārtikas iegāde," teic A. Broks. Arī eņģeļinvestors un riska kapitāla fonda "Change Ventures" partneris Jānis Krūms spriež, ka cilvēki sapratīs, ka ne vienmēr ir liela nozīme speciāli lidot uz vienu tikšanos klātienē, jo šobrīd attālinātā komunikācija ir pierādījusi savu spēku.

Tiešsaistes vebinārs - Tech Revolution: Covid-19 

Tehnoloģiju iespējas Covid-19 ietekmē visā pasaulē šobrīd tiek novērtētas vairāk nekā jebkad...

"Twino" nesen veiktais pētījums liecina, ka daļa cilvēku arī turpmāk vēlēsies strādāt attālināti – vismaz daļu laika. Ticamākā proporcija darbam no mājām varētu būt 50–50 no kopējā laika, viņš uzskata. Tas nozīmē, ka paredzamas izmaiņas komerciālā nekustamā īpašuma sektorā, jo, visticamāk, uzņēmumiem vairs nevajadzēs tik lielus birojus, mainīsies arī biroju arhitektūras prasības. A. Broku interesē nekustamais īpašums, un viņš uzskata, ka šis ir labs laiks, lai ieguldītu šajā jomā. "Es šajā nozarē saskatu lielisku potenciālu. Arī privātpersonām šobrīd ir vērts pievērst uzmanību nekustamajam īpašumam – ja paveicas, var iegādāties īpašumu par 30 līdz 40% lētāk," tā viņš.

Jaunā norma

"Bank Saint-Petersburg" viceprezidente un stratēģiskās attīstības nodaļas vadītāja Oksana Sivokobiļska norāda, ka arī krīžu raisītas tehnoloģiju pārmaiņas ar laiku kļūst par normu un tad to vairs īsti nevar dēvēt par revolūciju. Viņas skatījumā, šobrīd nevis iesākas tehnoloģiju revolūcija, bet gan sasniedz finišu, un var redzēt, kas to ir izdzīvojis un rada nākotni, bet kas nav to pārdzīvojis. "Šobrīd veikt revolūciju savā biznesā un pāriet uz tiešsaistes biznesu, manā skatījumā, ir pārāk vēlu. Šajā brīdī var saprast, kas ir jaunā norma," viņa teic.

Arī J. Krūms uzskata, ka uzņēmumi, kas nestrādāja tiešsaistē līdz šim, ir nokavējuši brīdi, kad pāriet uz šādu biznesa modeli. Šobrīd aktuāli ir biznesa virzieni, kas saistīti ar attālinātiem pakalpojumiem, piemēram, telemedicīna, izglītība, sports, komunikācija. Tie ir bijuši jau iepriekš, bet šobrīd piedzīvo strauju izaugsmi, tostarp nozares, kam agrāk sarežģīta regulējuma dēļ bija grūti attīstīties.

Arī "McKinsey" konsultants Tuvajos Austrumos Mārtiņš Mellēns uzskata, ka šāda mēroga pārmaiņas nerada jaunas tendences, bet gan attīsta esošās jaunos augstumos – jau agrāk pastāvēja telemedicīna un citi virzieni, bet šī brīža situācija tiem spiež attīstīties daudz ātrāk. Tāpēc ir jautājums par izpildījumu. "Kam būs labākais izpildījums, tas beigās būs ieguvējs," viņš spriež. O. Sivokobiļska piebilst, ka esošā situācija prasa spēju pielāgoties un, viņas skatījumā, uzvarēs nevis ātrākais vai stiprākais, bet tas, kurš spēs pielāgoties jaunajiem apstākļiem.

Ne visi gatavi pielāgoties

O. Sivokobiļska uzsver, ka sabiedrībā ir pionieri un cilvēki, kam patīk izmēģināt jaunas lietas, bet nevar aizmirst to, ka daļa sabiedrības nav atvērta daudzām inovatīvām lietām un nav gatava pārcelties uz tiešsaistes mācīšanos un citām lietām, kas šobrīd tiek piedāvātas interneta vidē. "Jā, daudzi pielāgosies, bet kā rīkosies pārējie 30% sabiedrības, kas ir liela daļa no ekonomikas? Ko jaunā pasaule piedāvās šiem cilvēkiem?" tā viņa. Arī M. Mellēns aicina izkāpt no attīstītās pasaules burbuļa, kur visi lieto mobilos telefonus. Arvien ir daudz vietu, kur dzīve norit citādāk, un šajā gadījumā ir jautājums ne tikai par to, kā šie reģioni attīstīsies, bet arī, ar ko sadarbosies. "Tehnoloģiju revolūcija pieprasa saprast, kā vari darīt sev un arī būt labs pasaules pilsonis un radīt iespējas citiem. Daudziem no mums iespējas ir daudz plašākas nekā lielai daļai sabiedrības," viņš uzsver.

Neziņa ietekmē uzvedību

"Banka ir normāla kompānija, kam aizdot naudu ir bizness. Ja tā neaizdod naudu, bizness pārtraucas. Krīzes periodos galvenais fokuss ir atrast perspektīvus klientus un attīstības jomas, kam aizdot naudu. Arī privātpersonu segmentā neziņa ir lielākais virzītājspēks, kas daudz ko aptur. Mēs redzam, ka cilvēki netērē naudu tik daudz kā agrāk. Piemēram, Krievijā martā cilvēku ikmēneša tēriņi nokritās par 30%. Neskaidrība ietekmē sabiedrības uzvedību. Taču cilvēki nevar ilgi dzīvot neziņā un pielāgojas jaunajiem apstākļiem. Viena līdz divu ceturkšņu laikā redzēsim jaunu normālu uzvedību un to, kā masu klients mainīs vai nemainīs savu uzvedību," teic O. Sivokobiļska.

M. Mellēns uzsver, ka jāsaprot šī brīža situācijas apmērs. Viņš spriež, ka labākajā gadījumā ir runa par divas reizes dziļāku krīzi nekā 2008. gadā un pastāv cerība, ka sešu ceturkšņu laikā tiks panākta ekonomikas atveseļošanās. "Covid-19 nevarēja paredzēt, bet to, ka ekonomika 2020. gadā ies uz leju, zinājām. Jautājums ir par to, ko katrs darīja iepriekšējos gados, – vai atmaksāja kredītlīnijas, vai investēja efektivitātē, vai attīstīja biznesu tiešsaistē," viņš saka.

M. Mellēns gan uzsver, ka šī krīze ir atšķirīga ar to, ka ir cita situācija ar likviditāti, turklāt daudzas valstis šobrīd ekonomikā iepludina naudu. Vienlaikus viņš vērš uzmanību uz to, ka iespējama politiska līmeņa izvēle par labu tam, ka tiks maksāts vairāk, bet par tuvākiem pakalpojumiem svarīgākajās nozarēs.

Pagaidām nogaida

J. Krūms teic, ka šobrīd daļa investoru mazāk vēlas investēt un vairāk pievērš uzmanību savam esošajam portfelim. Visi vēro situāciju un prātā izspēlē dažādus scenārijus. Paredzams gan, ka uzņēmumos ieguldītās summas saruks, un līdz ar to investori pievērš uzmanību ieguldījumu iespējām, kas pieejamas. "Ir teiciens – nekad neiznieko labu krīzi. Krīzes laikos rodas labākie projekti," viņš atgādina. M. Mellēns spriež, ka investoriem šobrīd vislabākais ir nogaidīt, bet, ja ir lieki līdzekļi, var izdarīt mazas likmes.

"Twino" šajā laikā nefokusējas uz jaunām investīcijām un pievērš uzmanību esošo investoru noturēšanai. Platformā ārkārtas situācijas sākumā aizplūda mazāk kā 10% investoru, un tagad tie atgriežas. A. Broks norāda, ka "Twino" grupas uzņēmumi strādā tiešsaistes biznesā un, lai gan dažādās valstīs patērētāji uzvedas dažādi, laimīgā kārtā uzņēmums ir veiksmīgi pielāgojies un lielu izmaiņu biznesā šobrīd nav. Līdz šim "Twino" ir atlicis darbības uzsākšanu Filipīnās, jo tur ir vispārējā karantīna. "Krīzes ilgtermiņa ietekmi mēs redzēsim vēlāk. Ilgtermiņa biznesā to nevaru redzēt uzreiz. Pagaidām tā ir tikai minēšana. Taču mēs cenšamies izmantot iespējas un pirkt kompānijas dažādās valstīs. Iespējas ir," saka A. Broks.

Līdz diviem miljoniem

Līdz 15. maijam finanšu tehnoloģiju uzņēmums "Twino" un riska kapitāla fonds "Expansion Capital" organizē biznesa ideju pieteikšanu "Global Idea Pitch". Tā mērķis ir veicināt jaunu un ilgtspējīgu biznesa ideju rašanos, kā arī esošo biznesu izaugsmi un transformāciju digitālajā vidē. Šī ir iespēja idejas attīstībai vai esoša biznesa stiprināšanai saņemt ārējo līdzfinansējumu līdz diviem miljoniem eiro. Perspektīvākajām idejām būs pieeja arī cilvēkresursiem un mentoru atbalstam tehnoloģiju un IT izstrādes, finanšu analīzes un modelēšanas, digitālā mārketinga u.c. jomās. "Uzskatu, ka globālā Covid-19 krīze paver daudz biznesa iespēju, īpaši tehnoloģiju jomā. Biznesiem vai projektiem, kas līdz šim nenovērtēja vai pilnībā neizmantoja tehnoloģiju potenciālu, tagad ir jāmainās, un ieguvējs būs tas, kurš pārmaiņas spēs ieviest pēc iespējas īsākā laika periodā. Šis, bez šaubām, ir arī lielisks brīdis, lai dzimtu jaunas, daudzsološas biznesa idejas," norāda A. Broks, piebilstot, ka arī "Twino" tika izveidots iepriekšējās finanšu krīzes radīto ekonomisko procesu rezultātā.

"Global Idea Pitch" iesniegtās biznesa idejas vērtēs "Twino" un "Expansion Capital" eksperti. Finansējumu būs iespējams saņemt pret fonda līdzdalību kapitālā no 10% līdz 49%.

Ceļā uz licenci

Finanšu tehnoloģiju uzņēmums "Twino" kopš tā dibināšanas 2009. gadā ir izsniedzis aizdevumus vairāk nekā viena miljarda eiro apmērā. 2015. gadā "Twino" nodibināja savstarpējo aizdevumu platformu "twino.eu", kas nodrošina iespēju investoriem no Eiropas gūt augstas atdeves ienākumus, investējot aizdevumos, ko "Twino" grupa izsniegusi Polijā, Krievijā, Latvijā, Kazahstānā un citur. Līdz šim platformā finansēti aizdevumi vairāk nekā 700 miljonu eiro vērtībā.

2018. gadu "Twino" noslēdza ar 38 miljonu eiro apgrozījumu un deviņu miljonu eiro peļņu, bet grupas apgrozījums bija 90 miljoni eiro, pieaugot par 157%, salīdzinot ar 2017. gadu. Grupas neto portfelis 2018. gadā sasniedza 27,2 miljonus eiro un ieņēmumi veidoja 87,9 miljonus eiro, kas ir par 63% vairāk nekā gadu iepriekš. Grupas brīvie naudas līdzekļi veidoja 8,1 miljonu eiro, bet pašu kapitāls sasniedza 15 miljonus eiro.

2019. gada laikā lielāko izaugsmi kreditēšanā "Twino" grupa piedzīvoja mājas tirgū. Latvijā grupā ietilpstošās kompānijas "Moneza" patēriņa kredītu portfelis pieauga par 30%, sasniedzot astoņus miljonus eiro pēc uzkrājumiem šaubīgiem debitoriem. "Moneza Business" mazo un vidējo uzņēmumu aizdevumu portfeļa vērtība aug vidēji par 25% mēnesī.

"Twino" ir sācis priekšdarbus ieguldījumu brokeru sabiedrības licences iegūšanai. Kompānija sadarbojas ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju, izstrādājot nepieciešamās procedūras un pielāgojot platformas darbu, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas un korporatīvās pārvaldības procesus licences saņemšanas prasībām. Paralēli uzņēmums strādā pie jaunveidojamā uzņēmuma biznesa plāna un investoru aizsardzības mehānisma. "Twino" mērķē līdz vasaras otrajai pusei pabeigt visus priekšdarbus licences saņemšanai un līdz gada beigām saņemt licenci. "Tas ir pusceļš līdz bankai," tā A. Broks.

Komentāri

Pievienot komentāru
Fin-tech

VIA SMS Group un TWINO izveido jaunu kreditēšanas zīmolu

Anda Asere, 05.02.2020

Anastasija Oļeiņika, "TWINO Group" vadītāja un Deniss Šerstjukovs, "VIA SMS Group" valdes loceklis.

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas finanšu tehnoloģiju uzņēmumi kopā apgūs Āzijas un Klusā okeāna reģiona kreditēšanas tirgu.

Latvijas finanšu tehnoloģiju uzņēmumi " VIA SMS Group" un "TWINO" vienojušies par sadarbību Āzijas un Klusā okeāna reģiona kreditēšanas tirgus apgūšanā, kopīgi izveidojot jaunu kreditēšanas zīmolu "VAMO", kas jau kopš 2019. gada decembra sekmīgi darbojas Vjetnamā. Āzijas un Klusā okeāna reģiona tirgus potenciālu apliecina arvien pieaugošais pieprasījums pēc nebanku kreditēšanas pakalpojumiem, tāpēc partneri ir apņēmības pilni dalīties pieredzē un zināšanās, lai pilnvērtīgi izmantotu šī tirgus piedāvātās iespējas.

"Lai uzņēmums būtu veiksmīgs finanšu tehnoloģiju nozarē, tam ir nepārtraukti jāmeklē jaunas izaugsmes iespējas un attīstības tirgi, jābūt atvērtam inovācijām un pārmaiņām, kas ļautu kļūt konkurētspējīgākam. Viens no "TWINO" stratēģiskajiem mērķiem paredz paplašināt biznesa iespējas jaunos un vēl neapgūtos tirgos, tādējādi nodrošinot, ka finanšu tehnoloģiju produkti kļūst pieejami arvien plašākam klientu lokam. Šobrīd "TWINO" vidējā termiņa attīstības plānos ietilpst līdz 2020. gada beigām uzsākt kreditēšanas pakalpojumu sniegšanu vismaz divos jaunos tirgos Āzijas un Klusā okeāna reģionā, un jaundibinātā stratēģiskā partnerība ļaus būtiski paātrināt tirgus apgūšanas laiku," norāda Anastasija Oļeiņika, "TWINO Group" vadītāja.

Komentāri

Pievienot komentāru
Alternatīvās finanses

Biznesiem ar potenciālu būs iespēja pretendēt uz finansējumu līdz 2 miljoniem eiro

Db.lv, 08.05.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu tehnoloģiju uzņēmums "TWINO" un riska kapitāla fonds "Expansion Capital" no 7.līdz 15.maijam organizē biznesa ideju pieteikšanu "Global Idea Pitch" ietvaros ar mērķi veicināt jaunu un ilgtspējīgu biznesa ideju rašanos, kā arī esošo biznesu izaugsmi un transformāciju digitālajā vidē.

Biznesa ideju pieteikšanas iniciatīvas "Global Idea Pitch" ietvaros dalībniekiem, iesniedzot ilgtspējīgu biznesa ideju, būs iespējams saņemt ārējo līdzfinansējumu no dažiem tūkstošiem eiro līdz pat 2 miljoniem eiro, idejas attīstībai vai jau esoša biznesa stiprināšanai.

Iniciatīvas ietvaros iespējams iesniegt gan jaunas idejas, gan arī pieteikt jau darbojošos uzņēmumus un biznesa projektus. Perspektīvākajām idejām būs pieeja arī cilvēkresursu kapacitātei, kā arī mentoru atbalsts tehnoloģiju un IT izstrādes jomā, finanšu analīzes un modelēšanas, digitālā mārketinga u.c. jomās.

Tiešsaistes vebinārs - Tech Revolution: Covid-19 

Tehnoloģiju iespējas Covid-19 ietekmē visā pasaulē šobrīd tiek novērtētas vairāk nekā jebkad...

"Uzskatu, ka globālā Covid-19 krīze paver daudz biznesa iespēju, īpaši tehnoloģiju jomā. Biznesiem vai projektiem, kas līdz šim nenovērtēja vai pilnībā neizmantoja tehnoloģiju potenciālu, tagad ir jāmainās un ieguvējs būs tas, kas pārmaiņas spēs ieviest pēc iespējas īsākā laika periodā. Šis bez šaubām ir arī lielisks brīdis, lai dzimtu jaunas, daudzsološas biznesa idejas. Tieši tādēļ kopā ar partneri nolēmām radīt šo iniciatīvu," norāda "Global Idea Pitch" līdzautors, "TWINO" dibinātājs Armands Broks, piebilstot, ka arī viņa dibinātais uzņēmums - "TWINO" - tika izveidots iepriekšējās finanšu krīzes radīto ekonomisko procesu rezultātā.

Iesniegtās biznesa idejas vērtēs "TWINO" un "Expansion Capital" eksperti. Biznesa ideju būs iespējams iesniegt ātri un ērti, sākotnējā posmā nepatērējot vairāk nekā vienu stundu idejas pieteikšanai.

Ārējo finansējumu būs iespējams saņemt pret fonda līdzdalību kapitālā no 10% līdz 49%.

""Expansion Capital" komanda ir ar plašu pieredzi biznesa ideju dzīvotspējas noteikšanā. Līdz šim ar fonda starpniecību esam ieguldījuši jau vairāk nekā 14 miljonus eiro 35 uzņēmumos. Katras "Global Idea Pitch" biznesa idejas vērtēšanā pieeja būs elastīga, katrs projekts tiks vērtēts individuāli, tādējādi ievērojami palielinot iespēju ieraudzīt tiešām unikālas, jaunas biznesa idejas vai pamanot jau darbojošos uzņēmumu nākotnes potenciālu," norāda "Global Idea Pitch" līdzautors un "Expansion Capital" partneris Jānis Bankovs.

Biznesa ideju varu iesniegt šeit. Ar konkursa nolikumu iespējams iepazīties šeit.

"TWINO" ir starptautisks finanšu tehnoloģiju uzņēmums, kas kopš dibināšanas 2009. gadā izsniedzis aizdevumus vairāk nekā 1 miljarda eiro apmērā. 2015. gadā "TWINO" nodibināja savstarpējo aizdevumu platformu www.twino.eu, kas nodrošina iespēju investoriem no Eiropas gūt augstas atdeves ienākumus, investējot aizdevumos, ko "TWINO Grupa" izsniegusi Polijā, Krievijā, Latvijā, Kazahstānā un citur. Līdz šim caur platformu finansēti aizdevumi vairāk nekā 700 miljonu eiro vērtībā. SIA "TWINO" ir "TWINO Grupa" mātes kompānija, kā arī kompetences un finanšu piesaistes centrs, kas meitas kompānijām nodrošina arī vadošos cilvēkresursus. 2018. gadā "TWINO Grupa" strādājusi ar 13 miljonu eiro peļņu pirms nodokļu nomaksas.

"Expansion Capital" ir riska kapitāla fonds, kas meklē ieguldījumus Latvijas uzņēmumos ar fonda līdzdalību kapitālā no 10% līdz 49%. Līdz šim fonds jau ieguldījis 14,1 miljonu eiro 35 uzņēmumos.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Līdz šī gada beigām finanšu tehnoloģiju kompānija "Twino" plāno sākt kreditēšanas operācijas Vjetnamā

"Plānojam ieviest arī pašu izstrādātu naudas atmazgāšanas draudu novēršanas sistēmu klientu un sadarbības partneru izvērtēšanai, tā ejot pa priekšu nozares tendencēm un regulatorajām prasībām," teic Anastasija Oļeiņika, "Twino grupas" izpilddirektore

2019. gada laikā lielāko izaugsmi kreditēšanā "Twino grupa" piedzīvoja mājas tirgū. Latvijā grupā ietilpstošās kompānijas "Moneza" patēriņa kredītu portfelis pieauga par 30%, sasniedzot astoņus miljonus eiro pēc uzkrājumiem šaubīgiem debitoriem. "Moneza Business" mazo un vidējo uzņēmumu aizdevumu portfeļa vērtība aug vidēji par 25% mēnesī. "Investīciju platforma turpina demonstrēt spēcīgus darbības rezultātus – tajā finansēto aizdevumu apjoms šogad sasniedzis teju 200 miljonus eiro, tādējādi ierindojoties starp vadošajām platformām kontinentālajā Eiropā. Lielākais investoru īpatsvars saglabājas no tādām valstīm kā Vācija (33%), Lielbritānija (12%), Latvija (10%) un Nīderlande (9%)," stāsta A. Oļeiņika.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Globāli Vjetnama šobrīd tiek uzskatīta par tehnoloģiju uzņēmumu iespēju zemi, un sava biznesa attīstībai šo valsti nolūkojis gan Latvijas finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums "Jeff App", gan "Twino grupa".

Dibināts 2019. gada vasarā, "Jeff App" ir kredītu starpniecības risinājums, kas izmanto alternatīvos datus, lai uzlabotu piekļuvi aizdevumiem Dienvidaustrumāzijas valstīs. Kā pirmā valsts, kur sākt darbu, izvēlēta Vjetnama. Tāpat arī "Twino grupa" paziņojusi par darbības sākšanu šajā valstī – kopā ar "VIA SMS Group" uzņēmums ir vienojusies par sadarbību Āzijas un Klusā okeāna reģiona kreditēšanas tirgus apgūšanā, kopīgi izveidojot jaunu kreditēšanas zīmolu "Vamo", kas kopš 2019. gada decembra darbojas Vjetnamā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Global Idea Pitch nākamajā kārtā iekļūst deviņas idejas

Anda Asere, 10.06.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ar to autoriem konkursa organizatori finanšu tehnoloģiju uzņēmums "Twino Group" un riska kapitāla fonds "Expansion Capital" šobrīd turpina strādāt pie biznesa plāniem.

Kopumā "Twino Group" un "Expansion Capital" organizētajā biznesa ideju konkursā "Global Idea Pitch" tika saņemtas 58 idejas.

"Esmu ļoti patīkami pārsteigts par daudzām idejām, kas turklāt aptver tik dažādu industriju loku, sākot no veselības, izglītības un beidzot ar biznesa idejām robotikas jomā. Kopumā visu ideju finansēšanai būtu nepieciešami vismaz 4,5 miljoni eiro. Ņemot vērā ideju plašo daudzveidību, bija ļoti grūti izvēlēties labākas idejas nākamajai kārtai. Lieliskie rezultāti skaidri apliecina, ka Latvijā ir labs uzņēmējdarbības potenciāls, kuram nereti nepieciešams vien neliels stimuls, lai tās ieietu nākamajā attīstības fāzē," norāda Armands Broks, "Twino Grupa" dibinātājs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Neskatoties uz nestabilo finanšu tirgu, savstarpējo aizdevumu platformas "Twino" darbība ir pielāgota pašreizējai tirgus situācijai, un kompānija ir pilnībā spējīga nodrošināt pilnvērtīgu darbību, stāsta kompānijas Investīciju platformas vadītājs Roberts Lasovskis.

"Mūsu biznesa modelis balstās uz tiešsaistes darbību, tāpēc nav nepieciešamības pēc uzņēmuma pārstrukturēšanas. "Twino" komanda jau ir veikusi vairākus drošības pasākumus pirmo vīrusa uzliesmojuma pazīmju laikā un rūpīgi pārskatījusi vairākus scenārijus. Kā jau tika prognozēts, pieprasījums pēc finanšu līdzekļiem palielinās, un nekas neliecina, ka tas varētu tuvākajā laikā samazināties. Mūsu riska pārvaldības komanda ir izstrādājusi plānu, kā samazināt aizņēmēju kredītrisku, ierobežojot aizdevuma izsniegšanu jauniem klientiem," viņš skaidro.

Tāpat R. Lasovskis uzsver, ka pielāgotā aizdevumu izsniegšanas politika novērsīs iespējamo kredītrisku, galvenokārt koncentrējoties uz atkārtotiem klientiem ar augstu kredītreitingu, tādējādi pasargājot ieguldījumus. Tajā pašā laikā mārketinga komanda optimizē klientu plūsmas pieaugumu kreditēšanas uzņēmumu mājas lapām.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Tiešsaistes vebinārs - Tech Revolution: Covid-19

DB, 07.05.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju iespējas Covid-19 ietekmē visā pasaulē šobrīd tiek novērtētas vairāk nekā jebkad agrāk, tās ietekmē visas nozares. Kā tehnoloģijas ir attīstījušās tik straujā tempā, ko varam sagaidīt tuvākā un tālākā nākotnē? Vai radīsies jaunas nozares? Kādi ir secinājumi un iespējamie risinājumi?

Pievienojies "TWINO" tiešsaistes sarunai ar ekspertiem no visas pasaules - sākot ar Silīcija ieleju un Krieviju līdz Tuvajiem Austrumiem un Eiropai.

Pasākums notiks angļu valodā.

Programma:

16:30 - 16:40 - ievads

16:40 - 17:20 - diskusija

Moderators: Reinis Zitmanis, Latvijas digitālais čempions

Eksperti:

Armands Broks, TWINO, Eiropa

Jānis Krūms, eņģeļu investors, "Change Ventures", Silīcija ieleja, ASV

Oksana Sivokobiļska, Bank Saint Petersburg, Krievija

Mārtiņš Mellēns, McKinsey, Tuvie Austrumi

Komentāri

Pievienot komentāru
Start-up

10 000 eiro idejai burbuļu ietīšanas plēvi ražot no aitas vilnas

Zane Atlāce - Bistere, 24.02.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Igaunijas jaunuzņēmums "Woola", kas ražo burbuļu ietīšanas plēvi no aitas vilnas, ieguva "TechChill 2020" jaunuzņēmumu sacensību "Fifty Founders Battle" galveno balvu.

Uzvarētāji devās mājup ar 10 000 eiro finansējumu no "TechChill Foundation", ko ieguldīt tālākā jaunuzņēmuma izaugsmē, iespēju piedalīties "Startup" pasaules kausa finālā Sanfrancisko un citas vērtīgas balvas.

Savukārt "Adact", "Hugo.legal", "VeritaCell" ieguva Latvijas Biznesa enģeļu tīkla balvu - vieglās saistības 100 000 eiro apmērā.

"TechChill" tradicionāli ir pulcēšanās vieta jaunajiem un topošajiem jaunuzņēmumiem, turklāt 50 no tiem tika dota iespēja kāpt uz "TechChill" skatuves un prezentēt sevi investoru, apmeklētāju un mediju priekšā, lai cīnītos par uzvaru sacensībās "Fifty Founders Battle", kas ik gadu ir konferences kulminācija.

Pirmās "TechChill" konferences dienas laikā, 20. februārī, investoru žūrija vērtēja visus piecdesmit jaunuzņēmumus, balstoties uz to prezentāciju trīs minūšu garumā un izvirzīja piecus finālistus: "Adact" (Igaunija), jaunuzņēmums, kas dod iespēju zīmoliem izveidot uz spēlēm balstītu mārketinga kampaņu bez kodēšanas; "Hugo.legal" (Igaunija), AI balstīta platforma, kas dod iespēju izvēlēties piemērotu juristu; "Longeneze" (Latvija), platforma, kas piedāvā biomedicīnas datu pārveidošanu savstarpēji dalāmos aktīvos; "Woola" (Igaunija), jaunuzņēmums, kas ražo burbuļu ietīšanas plēvi no aitas vilnas; "EVOestate" (Igaunija), platforma, kas apkopo nekustamā īpašuma kompensācijas.

Komentāri

Pievienot komentāru
Viedokļi

Vai digitālā nomadu vīza ir nākamā jaunuzņēmumu vīza?

Viedokļa autors: "Twino" īpašnieks Armands Broks; viedokli publicēšanai sagatavojusi Anda Asere, 20.08.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada jūnijā Igaunija paziņoja par digitālo klejotāju jeb nomadu vīzas izsniegšanas uzsākšanu – tā ir jauna vīzu forma, kas ļautu ceļotājiem likumīgi strādāt Igaunijā.

Arguments par labu šādai vīzas formai ir tas, ka vīza piesaistīs valstij ceļojošos digitālos darbiniekus, kuri attiecīgi Igaunijā tērēs savus ieņēmumus, dalīsies savās zināšanās un kopumā dos labumu vietējai ekonomikai.

Tīmekļvietnē "Sifted" publicētā rakstā Karoli Hindriksa (Karoli Hindriks) norāda, ka valstīm, kuras ir ieinteresētas piesaistīt prasmīgus talantus savai valstij, vajadzētu apsvērt iespēju ieviest līdzīgu vīzu.

Vai šī būs jaunā vīzu tendence?

Šī nav pirmā reize, kad mēs redzam, kā tehnoloģijas rosina ieviest jaunas vīzas. Varam vilkt daudzas paralēles ar jaunuzņēmumu vīzu iniciatīvu, kas visā Eiropā ir izplatījusies neticamos ātrumos. Jaunuzņēmumu vīzas tiek izdotas tādās valstīs kā Itālija, Francija, Īrija, Apvienotā Karaliste, Dānija, Zviedrija, Vācija, Beļģija, Spānija un visas trīs Baltijas valstis. Francija piedāvā pat jaunuzņēmumu ieguldītāju vīzu.

Komentāri

Pievienot komentāru