VIA SMS Group un TWINO izveido jaunu kreditēšanas zīmolu 

Latvijas finanšu tehnoloģiju uzņēmumi kopā apgūs Āzijas un Klusā okeāna reģiona kreditēšanas tirgu.

Anda Asere, 05.2.2020
1/2

Anastasija Oļeiņika, "TWINO Group" vadītāja un Deniss Šerstjukovs, "VIA SMS Group" valdes loceklis.

Publicitātes foto

Latvijas finanšu tehnoloģiju uzņēmumi " VIA SMS Group" un "TWINO" vienojušies par sadarbību Āzijas un Klusā okeāna reģiona kreditēšanas tirgus apgūšanā, kopīgi izveidojot jaunu kreditēšanas zīmolu "VAMO", kas jau kopš 2019. gada decembra sekmīgi darbojas Vjetnamā. Āzijas un Klusā okeāna reģiona tirgus potenciālu apliecina arvien pieaugošais pieprasījums pēc nebanku kreditēšanas pakalpojumiem, tāpēc partneri ir apņēmības pilni dalīties pieredzē un zināšanās, lai pilnvērtīgi izmantotu šī tirgus piedāvātās iespējas.

"Lai uzņēmums būtu veiksmīgs finanšu tehnoloģiju nozarē, tam ir nepārtraukti jāmeklē jaunas izaugsmes iespējas un attīstības tirgi, jābūt atvērtam inovācijām un pārmaiņām, kas ļautu kļūt konkurētspējīgākam. Viens no "TWINO" stratēģiskajiem mērķiem paredz paplašināt biznesa iespējas jaunos un vēl neapgūtos tirgos, tādējādi nodrošinot, ka finanšu tehnoloģiju produkti kļūst pieejami arvien plašākam klientu lokam. Šobrīd "TWINO" vidējā termiņa attīstības plānos ietilpst līdz 2020. gada beigām uzsākt kreditēšanas pakalpojumu sniegšanu vismaz divos jaunos tirgos Āzijas un Klusā okeāna reģionā, un jaundibinātā stratēģiskā partnerība ļaus būtiski paātrināt tirgus apgūšanas laiku," norāda Anastasija Oļeiņika, "TWINO Group" vadītāja.

Stratēģisko partneru kopuzņēmums "VAMO.vn", kas Vjetnamā darbojas ar zīmola nosaukumu "VAMO", darbu sāka 2019. gada decembrī un veiksmīgi noslēdza gadu ar pirmajiem aizdevumiem, kas tika izsniegti īsi pēc pakalpojumu piedāvāšanas tirgū. "Vjetnama un Āzijas un Klusā okeāna reģions kopumā ir liels un izaicinošs tirgus, taču tas piedāvā iespējas, ko Eiropas tirgū nebūtu iespējams atrast. "VAMO" pēc būtības ir jaunuzņēmums, kas veidots ar mērķi iepazīt tirgu un apzināt mūsu kapacitāti tajā, jo jāatzīst, ka kreditēšanas tirgus atšķirības starp Eiropu un Āziju ir neiedomājamas. Pagaidām esam ļoti apmierināti ar lietu virzību un plānojam nākamos attīstības posmus šajā reģionā," piebilst Deniss Šerstjukovs, "VIA SMS Group" valdes loceklis.

Gan "VIA SMS Group", gan "TWINO" ir plaši zināmi finanšu tehnoloģiju uzņēmumi, kas darbojas Eiropā, Krievijā, Kazahstānā un katrs ieņem arī nozīmīgu daļu Latvijas kreditēšanas tirgū. Abi uzņēmumi nodrošina arī savstarpējo aizdevumu platformu "VIAINVEST" un "TWINO" darbību.

Finanšu tehnoloģiju nozarē abiem uzņēmumiem ir vairāk nekā desmit gadu pieredze, kas bija svarīgs priekšnosacījums turpmākai sadarbībai, tostarp sniedz iespējas dalīties ar gadu gaitā uzkrāto pieredzi un zināšanām par dažādu valstu kreditēšanas tirgus īpatnībām, kā arī ļauj apvienot resursus, lai apgūtu Āzijas un Klusā okeāna reģiona tirgu, paplašinot savu produktu portfeli un darbības ģeogrāfiju. Lai realizētu biznesa attīstības plānus, AS "VIA SMS Group" un SIA "TWINO" nodibinājuši kopuzņēmumu, kurā katrs no partneriem pārvalda 50% no biznesa.

"VIA SMS Group" ir alternatīvo finanšu pakalpojumu sniedzējs, kas dibināts 2009. gadā un kura pamatnodarbošanās ir patēriņa kreditēšanas pakalpojumu sniegšana. Pašlaik uzņēmums darbojas septiņās valstīs un ir attīstījis savu produktu portfeli, nodrošinot savstarpējo aizdevumu platformas "VIAINVEST", digitālās maksājumu platformas "VIALET", depozītu produkta "VIASPAR" un maksājumu kartes ar kredītlīniju "SAVA.card" darbību.

Uzņēmums "VIA SMS Group" nodarbina vairāk nekā 220 profesionāļus visā pasaulē un noslēdzis 2018. gadu ar 22,5 miljonu eiro vērtu neto aizdevumu portfeli, kā arī 24,6 miljoniem eiro lieliem ienākumiem.

"TWINO" ir starptautisks finanšu tehnoloģiju uzņēmums, kas kopš dibināšanas 2009. gadā izsniedzis aizdevumus vairāk kā viena miljarda eiro apmērā. 2015. gadā "TWINO" nodibināja savstarpējo aizdevumu platformu "twino.eu" , kas nodrošina iespēju investoriem no Eiropas gūt augstas atdeves ienākumus, investējot aizdevumos, ko uzņēmums izsniedzis Polijā, Krievijā, Latvijā, Kazahstānā un citur.

Līdz šim caur platformu finansēti aizdevumi vairāk nekā 600 miljonu eiro vērtībā. SIA "TWINO" ir "TWINO Group" mātes kompānija, kā arī kompetences un finanšu piesaistes centrs, kas meitas kompānijām nodrošina arī vadošos cilvēkresursus.

Db.lv jau rakstīja, ka 2018. gadu "TWINO" noslēdza ar 38 miljonu eiro apgrozījumu un deviņu miljonu eiro peļņu, bet grupas apgrozījums bija 90 miljoni eiro, pieaugot par 157%, salīdzinot ar 2017. gadu. Grupas neto portfelis 2018. gadā sasniedza 27,2 miljonus eiro un ieņēmumi veidoja 87,9 miljonus eiro, kas ir par 63% vairāk nekā gadu iepriekš. Grupas brīvie naudas līdzekļi veidoja 8,1 miljonu eiro, bet pašu kapitāls sasniedza 15 miljonus eiro.

2019. gada laikā lielāko izaugsmi kreditēšanā "TWINO grupa" piedzīvoja mājas tirgū. Latvijā grupā ietilpstošās kompānijas "Moneza" patēriņa kredītu portfelis pieauga par 30%, sasniedzot astoņus miljonus eiro pēc uzkrājumiem šaubīgiem debitoriem. "Moneza Business" mazo un vidējo uzņēmumu aizdevumu portfeļa vērtība aug vidēji par 25% mēnesī. "Investīciju platforma turpina demonstrēt spēcīgus darbības rezultātus - tajā finansēto aizdevumu apjoms šogad sasniedzis teju 200 miljonus eiro, tādējādi ierindojoties starp vadošajām platformām kontinentālajā Eiropā. Lielākais investoru īpatsvars saglabājas no tādām valstīm kā Vācija (33%), Lielbritānija (12%), Latvija (10%) un Nīderlande (9%)," iepriekš stāstīja A. Oļeiņika.

Tāpat uzņēmums ir sācis ieguldījumu brokeru sabiedrības licencēšanas procesu Latvijā, kas veicinās investoru uzticību un aizsardzību, kā arī ļaus nākotnē tiem piedāvāt arvien jaunas investīciju iespējas, tai skaitā, investīcijas aizdevumos ar ķīlu, kā arī investīcijas biznesa projektos.

Pērn par finanšu tehnoloģiju uzņēmuma "TWINO" vadītāju iecelta līdzšinējā grupas finanšu un biznesa operāciju direktore Anastasija Oļeinika, amatā nomainot ilggadējo uzņēmumu grupas vadītāju un dibinātāju Armandu Broku. Šāds lēmums pieņemts ar mērķi stiprināt uzņēmuma finanšu, operacionālo un risku pārvaldības vadību, kamēr tā dibinātājs A. Broks turpinās strādāt pie jaunu biznesu izveides un attīstības, kā arī jaunu talantu piesaistes un vietējās ekosistēmas atbalstīšanas. Viņš ir investējis vairākos vērienīgos nekustamā īpašuma objektos Rīgā ar mērķi attīstīt augstas kvalitātes mūsdienīgus nekustamā īpašuma projektus mājokļu segmentā.

ekustamā īpašuma attīstības biznesā A. Broks startē kopā ar nekustamā īpašuma nozares ekspertu Edgaru Ivanovu, kam ir ilggadēja pieredze ne tikai nekustamo īpašumu investīciju pārvaldības jomā, bet arī nekustamo īpašumu attīstības jomā, kā arī nekustamā īpašuma finansēšanas jomā, tostarp pūļa finansēšanas platformas darbības attīstībā Latvijā.

"Uzskatu, ka šis ir īstais brīdis, lai veiksmīgi pieteiktu sevi nekustamo īpašumu attīstības jomā, jo tirgū valda pieprasījums pēc mūsdienīgām dzīvojamām platībām jaunu projektu segmentā, vienlaikus eksistējot samērā ierobežotam piedāvājumam. Tāpat ir novērojams iedzīvotāju maksātspējas pieaugums, kā arī sagaidāms, ka tirgū drīzumā arvien biežāk sāks atbrīvoties būvniecības kapacitāte, kas saistīta ar Eiropas Savienības līdzfinansēto projektu samazināšanos, tādējādi paverot labu biznesa potenciālu," iepriekš norādījis A. Broks.

Šogad "TWINO" tika stiprināta korporatīvā pārvaldība, izveidojot uzņēmuma padomi, kā arī nomainot un paplašinot valdi. Tagad kompānijas akcionārs A. Broks ir "TWINO" padomes priekšsēdētājs, savukārt uzņēmuma vadības komanda piecu cilvēku sastāvā ir pārstāvēta kompānijas valdē. "2019. gadā esam fokusējušies uz stratēģisku izaugsmi, kā arī iekšējo procesu un pārvaldības stiprināšanu," teic A. Oļeiņika.

Tevi varētu interesēt

Līdz šī gada beigām finanšu tehnoloģiju kompānija "Twino" plāno sākt kreditēšanas operācijas...

«Man šķiet, ka šobrīd Baltija ir pats caurspīdīgākais finanšu tirgus dalībnieks visā...

Finanšu tehnoloģiju uzņēmumam Twino izveidota padome un par tās priekšsēdētaju iecelts Twino...

Starptautiskā finanšu tehnoloģiju kompānija TWINO Grupa oktobri uzsākusi sasniedzot vairāk nekā...

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome piemērojusi 3000 eiro soda naudu VIA SMS Group...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Lai gan maksājumu jomā pēdējo gadu laikā notikusi strauja attīstība, arī turpmāk...

Starptautiskā elektroniskās naudas iestāde “Paysera LT” aizvadījusi finansiāli veiksmīgāko...

Igaunijas pilsētā Tartu notiekošajā jaunuzņēmumu konferencē "sTARTUp Day" agrīnas stadijas...

Latvijā radītais finanšu tehnoloģiju startup uzņēmums "Mintos" 2019. gadu ir noslēdzis ar...

Norvēģijas kompānija "Opera", kam pieder interneta pārlūkprogramma "Opera", no Igaunijas uzņēmēja...

Laikā, kad tradicionālās maksājumu kartes un skaidru naudu lielā mērā ir aizstājuši...

Pašmāju finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums "Jeff App" piesaistījis investīcijas 150 tūkstošu...

"TransferWise" lietotāji ar kontu eiro vai sterliņu mārciņās tagad varēs izmantot tiešos...

Gada laikā finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums "Nordigen" ir sācis sadarbību ar "SEB banku", "Privatbank"...

Attīstot e-komercijas risinājumus, "SEB banka" sadarbībā ar Igaunijas finanšu tehnoloģiju uzņēmumu...