Twino dibinātājs: Baltija ir caurspīdīgākais finanšu tirgus dalībnieks pasaulē 

«Man šķiet, ka šobrīd Baltija ir pats caurspīdīgākais finanšu tirgus dalībnieks visā pasaulē,» tā intervijā, kas publicēta Dienas Bizness žurnālā Miljonārs, saka finanšu tehnoloģiju kompānijas Twino grupa dibinātājs Armands Broks.

Anda Asere, 13.11.2019
1/4

Foto: Matīss Markovskis

Jautāts, kas tagad notiek finanšu tehnoloģiju pasaulē, uz kuru pusi viss virzās, A. Broks atbild, ka uz to var skatīties no dažādiem aspektiem.

«Viens ir tas, ka daudz kas tiek automatizēts, visi lēmumi tiek pieņemti, balstoties uz datiem. Otrs segments ir banku «pārregulācija» un naudas tīrība. Man šķiet, ka šobrīd Baltija ir pats caurspīdīgākais finanšu tirgus dalībnieks visā pasaulē.

Esmu 100% pārliecināts, ka naudas caurskatāmībā šobrīd esam priekšā jebkurai pasaules valstij.

Kārtējo reizi esam bijuši eksperimentālais zaķītis, kā visu vienā dienā izmest ārā. Esmu 1000% pārliecināts, ka nedz Anglijā, nedz Amerikā šis jautājums nav tādā līmenī, kā mums šobrīd.»

Savukārt, vaicāts, vai tas mums nāk par labu vai sliktu, Twino dibinātājs teic: «Viss atkarīgs no tā, kā uz to skatās. Droši vien ļoti, ļoti daudz kapitāla ir aizplūdis no ekonomikas un vietā neviens to nav iedevis.

Latvijai pārmet naudas atmazgāšanu, taču jebkurā gadījumā Latvija bija tikai starpposms.

Nauda no kaut kurienes nāca un kaut kur nonāca. Taču vainīga ir Latvija. Okei, mazu valsti droši vien ir vieglāk vainot.»

«Savā ziņā notikušais droši vien nāk par labu, jo tiks atrasti citi segmenti, kuros darboties. 2009. gadā visi bija atkarīgi no nekustamā īpašuma biznesa, pavisam nesen liela daļa biznesa bija saistīta ar nerezidentu naudu. Droši vien ir labāk būt atkarīgam no kaut kā mazā proporcijā. Nav veselīgi, ja kāds virziens kļūst pārāk liels. Izmaiņām kaut kad vajadzēja notikt, bet tās varēja notikt citādāk. Neuzskatu, ka bija pareizi atņemt licenci ABLV bank, droši vien bija jābūt kaut kādiem nosacījumiem, ko var un ko nevar darīt, nevis vienkārši anulēt licenci,» spriež A. Broks.

Atbildot uz jautājumu par Twino plāniem attiecībā uz bankas statusu, viņš stāsta: «Joprojām plānojam, tas nav vienkāršs process.»

«Skatāmies arī uz Lietuvu, jo tur ir salīdzinoši draudzīgāki noteikumi - pamatkapitālā jābūt vienam miljonam eiro, kas nozīmē, ka, investējot salīdzinoši mazāku summu, var testēt, ko nozīmē strādāt regulētā vidē. Mēs lēnām uz to ejam - gan regulators mūs grib vairāk uzraudzīt, gan arī mēs saprotam, ka tā ir iespēja tikt pie lētāka kapitāla,» skaidro A. Broks.

Lasi žurnālu Miljonārs elektroniskā veidā.

Jaunākais izdevums