Miķelsons ar sievu nodibina uzņēmumu KLM Consilia

2011. gada 14. janvāris plkst. 11:26
Autori: Sanita Igaune, Līva Melbārzde
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Bijušais Latvijas energokompānijas Latvenergo valdes priekšsēdētājs Kārlis Miķelsons ar sievu Lailu Miķelsoni ir nodibinājuši uzņēmumu KLM Consilia, liecina Lursoft dati.

K. Miķelsons ar sievu ir KLM Consilia valdes locekļi, bet uzņēmuma vienīgā īpašniece ir L. Miķelsone. Uzņēmums ir reģistrēts pagājušā gada 15. decembrī. Tā apmaksātais pamatkapitāls ir 1000 Ls, bet parakstītais – 2 tūkst. Ls.

Lai gan pērnā gada decembra sākumā tika prognozēts, ka tā saucamā Latvenergo amatpersonu lieta varētu turpināties pat divus gadus, tikmēr K. Miķelsons paziņoja, ka gatavojas sākt privāto biznesu, ziņoja LNT.

 «Jaunajā uzņēmumā pārdošu padomus. Ir cilvēki, kam ir nepieciešami mani padomi – tas ir tas, ko es varu dot. Ja vēl kāds par to maksā, tad viss ir kārtībā. Tas ir normāls bizness, esmu darbā, darbojos, viss ir kārtībā.»

Viņš pieļauj, ka nākotnē šis uzņēmums varētu paplašināt darbību ari kaut ko ražojot un eksportējot, taču kādā jomā šī ražošana varētu notikt, Miķelsons neatklāj.

Saistībā ar Latvenergo amatpersonu iespējamajām pretlikumīgajām darbībām Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pērn jūnijā kopumā aizturēja septiņus cilvēkus – piecus uzņēmuma vadošus darbiniekus un divas privātpersonas.

KNAB aizturētās Latvenergo koncerna amatpersonas ir K. Miķelsons, viņa vietnieks Aigars Meļko, Sadales tīkls valdes priekšsēdētājs Ivars Liuziniks un viņa vietnieks Andrejs Stalažs, kā arī Sadales tīkla Austrumu reģiona tehniskais vadītājs Edgars Vitkovskis.

Šajā lietā tika aizturēts arī biznesa konsultants Andrejs Livanovičs, kuram bijuši kopēji darījumi ar Latvenergo amatpersonām un viņu radiniekiem un kura firma darbojusies kā Rīgas otrās termoelektrostacijas rekonstrukcijas konsultantu - Šveices kompānijas AF Colenco – aģents.

K.Miķelsons pērn decembrī jau norādīja, ka mēģina aprast ar jaunajiem apstākļiem. Darbu neesot viegli atrast, tāpēc tagad viņš cenšoties organizēt savu uzņēmējdarbību. «Viennozīmīgi orientējos uz ražošanas iespējām šeit pat Latvijā. Latvijā ir milzīgas potences ražot produktus, kurus var pārdot ārpusē. Eksports, manuprāt, ir vienīgais, kas var glābt šo valsti. Un to neizdarīs neviena valdība, to izdarīs uzņēmēji,» sacīja bijušais Latvenergo vadītājs.

Turpinājums sekos.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām