Nakts tirgū izņem vairāk nekā 200 kg nezināmas izcelsmes augļu, ogu un dārzeņu

2016. gada 15. jūlijs plkst. 10:21
Dalies ar šo rakstu

Vakar, 14. jūlijā, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), sadarbībā ar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes kriminālpolicijas pārvaldes 3.biroja darbiniekiem, veica ārpuskārtas pārbaudi a/s Rīgas Centrāltirgus piederošajā zemnieku jeb nakts tirgū. No tirdzniecības izņemti vairāk nekā 200 kg augļu, ogu un dārzeņu bez izcelsmi apliecinošiem dokumentiem.

No tirdzniecības izņemts un Rīgas Zooloģiskajam dārzam nogādāts: 31 kg avenes, 68 kg saldie ķirši, 60 kg zemenes, 32 kg mellenes, 17 kg nektarīni un 17 kg melones.

Pārbaudēs konstatēts, ka uzņēmēji, kuri realizē nezināmas izcelsmes augļus un ogas, nespēj identificēt personas, kuras piegādājušas vai no kurām iegādāti augļi un ogas, kā arī tirdzniecības vietās nebija izcelsmi apliecinoši dokumenti.

Tāpat pārbaudes laikā konstatēts, ka komersanti realizē ievestos augļus un ogas, nelietojot elektronisko kases aparātu, uzrādītos darījumu apliecinošos dokumentus nevarēja sasaistīt ar tirdzniecības vietā esošajiem augļiem un ogām, kā arī produktu izcelsmi apliecinoši dokumenti radīja šaubas par to identitāti. Pārbaudēs iegūtā informācija izvērtēšanai tiks nosūtīta Valsts ieņēmuma dienestam (VID).

Šonedēļ izlases veidā veiktas arī kontroles ielu tirdzniecības vietās Rīgā. Pārbaudēs atklāts, ka no Polijas ievestās zemenes tiek realizētas kā Latvijā audzētas, visos gadījumos uzsāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās un vainīgajām personām tiks piemērots naudas sods.

Līdzīgu ārpuskārtas pārbaudi nakts tirgū Pārtikas un veterinārais dienests sadarbībā ar Valsts policiju veica pirms Līgo svētkiem, 21. jūnijā un 5. jūlijā, no tirdzniecības tika izņemtas vairāk nekā 1,5 tonnas  augļu, ogu un dārzeņu.

Dalies ar šo rakstu