Neskatoties uz izrādīto pretestību, reģistrē SIA AquaRiga

2012. gada 28. augusts plkst. 17:13
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) mēģinājumi nepieļaut SIA Rīgas ūdens meitasuzņēmuma SIA AquaRiga reģistrēšanu izrādījušies velti, un tas tomēr ir reģistrēts Komercreģistrā, DB uzzināja Uzņēmumu reģistrā.

Jāatgādina, ka VARAM pieprasīja nekavējoties atcelt Rīgas domes lēmumu par piekrišanu AquaRiga dibināšanai fasēta dzeramā ūdens ražošanai un pārdošanai. Šādu vēstuli ministrija bija nosūtījusi Rīgas domei. Arī galvenais valsts notārs Ringolds Balodis iepriekš apstiprināja, ka reģistrs saņēmis vēstuli no VARAM, kurā pausta negatīva attieksme pret SIA AquaRiga reģistrāciju.

Savukārt Rīgas domes priekšsēdētāja p.i. Andris Ameriks norāda, ka tas, ko šobrīd pašvaldībai atsūtījis ministrs Edmunds Sprūdžs, vērtējams kā rīdzinieka iesniegums, kuru dome izskatīs un atbildēs uz to normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. «Aicinu ministru Sprūdžu pārlasīt likumu Par pašvaldībām un iepazīties ar kārtību, kā ministrs var apturēt kādu, viņaprāt, nelikumīgu pašvaldības izdoto normatīvo aktu,» atzīmē A. Ameriks.

Meitasuzņēmuma pamatkapitālā SIA Rīgas ūdens plāno ieguldīt 105 tūkst. Ls apgrozāmo līdzekļu nodrošināšanai. Tiks ņemts arī aizņēmums aptuveni 300 tūkst. Ls apmērā. Paredzētie ieguldījumi ražošanas telpu iekārtošanai un attīstībai trīs gadu periodā veido 180 tūkst. Ls, bet iekārtās sākotnēji plānots ieguldīt aptuveni 200 tūkst. Ls. Šis Rīgas ūdens lēmums izraisīja plašu nosodījumu no citu dzeramā ūdens ražotāju puses. Rīgas ūdens iesniegtajā dibināšanas pamatojumā teikts, ka, sasniedzot plānotos pārdošanas apjomus, SIA AquaRiga peļņa desmit gadu laikā veidos aptuveni 4,6 milj. Ls.

Rīgas ūdens valdes priekšsēdētāja Dagnija Kalniņa atzīmēja, ka Rīgas ūdens šādā veidā vēlas mērķtiecīgāk izmantot pieejamos resursus, jo pēdējo gadu laikā krities ūdens pieprasījuma apjomus un 2/3 ūdens resursu netiekot izmantotas.

SIA AquaRiga plāno nākotnē ieņemt 10% no Latvijas ūdens tirgus. Tomēr uzņēmumam ir arī tālejošāki plāni, proti, tas plāno apgūt arī to valstu tirgus, kas atrodas 1000 kilometru rādiusā no Rīgas. Plānots, ka produkciju varētu eksportēt uz astoņām valstīm: Lietuvu, Igauniju, Baltkrieviju, Krievijas ziemeļrietumiem, Somiju, Zviedriju, Dāniju un Norvēģiju. Viens no pamatojumiem tirgu iekarošanai ir iespējami zemāka cena.
 

Dalies ar šo rakstu