No nākamās nedēļas laulības varēs šķirt pie notāra

2011. gada 27. janvāris plkst. 12:37
Autors: Guna Gleizde
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

No 1. februāra laulības šķirt bezstrīdus gadījumos varēs pie notāra, process kļūs ātrāks un lētāks – izšķirties varēs aptuveni mēneša laikā, par to samaksājot 70 Ls.

laulības šķiršanu var veikt zvērināts notārs, tomēr tas var notikt tikai gadījumā, ja par tās šķiršanu panākta laulāto vienošanās. Laulība var tikt šķirta ne ātrāk kā 30 dienas pēc lietas uzsākšanas – šajā termiņā vienam vai abiem laulātajiem ir tiesības atsaukt savu iesniegumu, informē Latvijas Zvērinātu notāru padomes rīkotājdirektore Vija Piziča.

Savukārt, ja laulātie savstarpēji nav vienojušies par laulības šķiršanu vai attiecībā uz kādu no jautājumiem, kas skar kopīgu nepilngadīgu bērnu vai kopīgu mantu, laulību var šķirt tikai tiesa.

Izmaksas laulības šķiršanas lietā, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli un valsts nodevas, veido 70,60 latus.
DB jau vēstīja, ka pagājušā gada nogalē ar grozījumiem vairākos likumos tika paplašinātas zvērinātu notāru funkcijas, jo zvērinātu notāru kompetencē pēc likumu spēkā stāšanās būs bezstrīdus laulības šķiršanas lietu vešana. Šī jaunā kārtība spēkā stāsies šā gada 1.februārī.

Ņemot vērā zvērināta notāra veicamo darbību apjomu, noteikts, ka par laulības šķiršanas lietas vešanu pie zvērināta notāra tiks iekasēta amata atlīdzības takse 50 latu apmērā.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām