Nordeka autobusu vadītāji streikos

2014. gada 04. novembris plkst. 9:51
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Pasažieru pārvadātāja a/s Nordeka autobusu vadītāji sestdien, 8. novembrī, plāno rīkot streiku, lai aizstāvētu savas tiesiskās intereses, informē arodbiedrības LABA valdes priekšsēdētājs Raimonds Gailis.

Streiks pieteikts Ģertrūdes ielā 36.

R. Gailis birznesa portālam db.lv sacīja, ka arodbiedrībai ir zināms aptuvenais streika dalībnieku skaits, bet tā pagaidām neesot publiski pieejama informācija.

Viņš skaidro, ka Nordeka autobusu vadītāji, kas ikdienā pārvadā simtiem pasažieru un atbild par viņu drošību, saņem nedaudz virs noteiktās minimālās darba algas, kas no šā gada 1.janvāra ir 320 eiro pirms nodokļu nomaksas. «Tas ir pilnīgs absurds, ka cilvēkam, kurš strādā paaugstināta riska apstākļos, darba devējs uzdrošinās maksāt tik smieklīgi zemu darba algu,» teikts arodbiedrības paziņojumā.

LABA jau ne vienu vien reizi pauda savu nostāju, gan protestējot un piketējot pie Saeimas un Ministru kabineta ēkas, gan individuali tiekoties ar uzņēmumu valdēm, lai spriestu par savu biedru un šo uzņēmumu darbinieku darba algas palielināšanu. Diemžēl, lielākoties sarunas nevainagojās ar rezultātiem, jo augstāk stāvošie nav ieinteresēti savu darbinieku dzīves labklājības uzlabošanā.

Starp arodbiedrību LABA un a/s Nordeka gadiem ilgi norisinajušās sarunas, kuru laikā arodbiedrības pārstavji, cīnoties par savu biedru ekonomiskajām un sociālajam interesēm, centās panākt darba algas palielinājumu tieši šajā uzņēmumā, tomēr kompromisu ar uzņēmuma vadību nav izdevies panākt.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām