Tiesa noraida Nordeka prasību atzīt plānoto šoferu streiku par nelikumīgu

2014. gada 07. novembris plkst. 15:02
Autors: BNS
Dalies ar šo rakstu

Rīgas pilsētas Centra rajonas tiesa piektdien noraidīja autobusu firmas Nordeka prasību atzīt par nelikumīgu arodbiedrības LABA  plānoto šoferu streiku, kas notiks sestdien, 8.novembrī, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Nordeka valdes loceklis Sergejs Konopijevs aģentūrai BNS iepriekš sacīja, ka prasība iesniegta tādēļ, ka streika pieteikums esot nelikumīgs. «Streika pieteikums ir nelikumīgs,» uzsvēra Konopijevs.

Tostarp viņš piebilda, ka neskatoties uz tiesas lēmumu, Nordeka centīšoties nodrošināt pasažieru pārvadājumus un reisu izpilde netikšot kavēta.

Jau vēstīts, ka autobusu firmas Nordeka šoferi sestdien, 8.novembrī, rīkos streiku zemo algu dēļ. Streiks sāksies plkst.1.00, Rīgā, Ģertrūdes ielā 36. Divi galvenie mērķi, ko arodbiedrība LABA  sterikā vēlas panākt ir - darba algas palielināšana un algas iekļaušana kolektīvajā darba līgumā.

Nordeka ir viens no lielākajiem Latvijas pasažieru autopārvadājumu uzņēmumiem, kas apkalpo autobusu maršrutus Latvijā. Autobusu firmas lielākais īpašnieks ir Itera Latvija vadītājs Juris Savickis, kuram pieder 48% no kopējā balsu skaita. Kompānijas Nordeka akcijas kotē NASDAQ OMX Riga otrajā sarakstā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām