Nekustamais īpašums

Notiks seminārs par daudzdzīvokļu ēku atjaunošanas instrumenta LABEEF praktisku pielietošanu

Lelde Petrāne, 21.03.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai izglītotu par daudzdzīvokļu ēku atjaunošanas instrumenta LABEEF praktisku pielietošanu, Eiropas Komisijas programmas Apvārsnis 2020 finansēts projekts SUNShINE rīko praktisku semināru Daudzdzīvokļu ēku atjaunošana, aizsargājot iedzīvotāju intereses. Tajā tiks apskatīti praktiski jautājumi, kas skar LABEEF programmas ieviešanu un uzsākšanu, kā arī atšķirības ar līdzšinējo ēku renovācijas praksi Latvijā.

Seminārs notiks šā gada 23.martā no plkst. 13.00 – 16.30 Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un Elektrotehnikas fakultātes telpās Āzenes ielā 12/1, Rīgā.

Latvijā līdz šim galvenais ēku atjaunošanas finansēšanas avots ir ES fondu līdzekļi, kuri būs pieejami tikai līdz 2020.gadam. Lai jau savlaicīgi valstī nodrošinātu alternatīvu risinājumu arī pēc ES līdzfinansējuma, ir nodibināts finanšu piesaistes fonds LABEEF (Latvian Baltic Energy Efficiency Facility). Tā mērķis ir izveidot inovatīvu investīciju piesaistes un zināšanu platformu un, vadoties no labākās ārvalstu prakses, izstrādāt procedūras, kas ilgtermiņā nodrošinātu novecojošā dzīvojamā fonda atjaunošanu Latvijā.

Seminārs ir domāts pašvaldībām, būvniekiem, māju apsaimniekotājiem, energoservisa kompānijām, projektu vadības uzņēmumiem, komercbankām un citām finanšu institūcijām, valsts politikas veidotājiem un jebkuram citam interesentam.

Seminārā tiks aplūkotas šādas tēmas:

- Pēc kādiem principiem LABEEF darbosies un kā pieteikties tā finansējuma saņemšanai visaptverošu daudzdzīvokļu ēku atjaunošanai;

- Kas ir standartizēts energoefektivitātes pakalpojuma līgums (EPC+) un Forfaitinga vienošanās;

- Sinerģijas veidošana starp LABEEF, māju iedzīvotājiem, EPC sniedzējiem (ēku apsaimniekotājiem, būvniekiem, ESKO u.c.), finanšu institūcijām, pašvaldībām un politikas veidotājiem.

LABEEF finansējumu varēs izmantot vienlaikus ar valsts izstrādātajām ES fondu atbalsta programmām.

Komentāri

Pievienot komentāru