OCTA cenu kāpums turpināsies

2017. gada 30. jūnijs plkst. 9:30
Autors: Žanete Hāka
Dalies ar šo rakstu

Pēc gadiem ilgušajiem draudiem celt obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļu apdrošināšanas (OCTA) polises cenas apdrošinātāji šajā gadā tās sākuši paaugstināt straujāk, un sadārdzinājums gaidāms arī turpmāk

Zaudējumi OCTA nozarē vērojami jau gadus desmit, un pēdējo gadu laikā tie palielinājās, neskatoties uz to, ka apdrošinātāji regulāri izteicās par nepieciešamību celt cenas. Iepriekšējos gados cenu pieaugums nozarē bija vidēji par 5-10%, kas bija pārāk zems, lai spētu segt augošās izmaksas, ko rada dārgāku detaļu nepieciešamība jaunāku modeļu automašīnām, izmaiņas nemateriālo atlīdzību izmaksu kārtībā, augošais dārgo ceļu satiksmes negadījumu skaits ārvalstīs un citi faktori. Tiesa, konkurence daudzo apdrošinātāju vidū bija tik asa, ka cenas tika turētas zemas, tomēr jau pērn vairāki apdrošinātāji paziņoja par plāniem paaugstināt cenas šajā segmentā, un šā gada pirmajā pusē šī tendence vērojama daudz izteiktāk.

«Cenu pieaugums pēdējo divu, trīs mēnešu laikā ir jūtams praktiski visos segmentos, izņemot korporatīvo klientu segmentu, kur, iespējams, apdrošinātāji joprojām ir gatavi strādāt ar zaudējumiem, lai nezaudētu klientus,» situāciju tirgū raksturo ERGO Transportlīdzekļu apdrošināšanas nodaļas vadītājs Aldis Eņģelis. Tai pat laikā viņš atzīst, ka šogad apdrošināšanas sabiedrības OCTA prēmijas ir koriģējušas straujāk nekā iepriekš, jo OCTA segmentā rezultāti jau ilgstoši ir bijuši negatīvi.

Plašāk lasiet rakstā OCTA cenu kāpums turpināsies piektdienas, 30. jūnija, laikrakstā Dienas Bizness (7. lpp.)!

TEVI VARĒTU INTERESĒT ARĪ:
Apdrošinātāju vienīgais peļņas instruments ir tiešā veidā pārdotās polises

Dalies ar šo rakstu