Opel prezentē vērienīgu darbības uzlabošanas plānu

2017. gada 09. novembris plkst. 13:52
Autors: LETA--AFP
Sadaļa: Auto
Dalies ar šo rakstu

Vācijas autobūves uzņēmums «Opel» prezentējis plānu sava finansiālā stāvokļa uzlabošanai, kas paredz 2020.gadā atgriezties pie peļņas gūšanas, pateicoties ietaupījumiem, kurus jaunais īpašnieks - Francijas autoražotājs «Groupe PSA» - palīdzēs sasniegt bez nepieciešamības slēgt rūpnīcas vai likvidēt darba vietas.

PSA šā gada augustā iegādājās ASV autoražotāja «General Motors» Eiropas struktūrvienību, kurā ietilpst «Opel» un «Vauxhall» zīmoli, ar cerībām atdzīvināt uzņēmumu, kas peļņu nav guvis jau kopš 1999.gada.

Ceturtdien prezentētais plāns ievērojami balstās uz PSA tehnoloģiju izmantošanu un atsevišķu darbību apvienošanu, lai sasniegtu ietaupījumus, kas līdz 2020.gadam veidos 1,1 miljardu eiro, bet līdz 2026.gadam - 1,7 miljardus eiro.

Divas PSA automašīnu platformas paredzēts drīzumā ieviest «Opel» un «Vauxhall» ražotnēs, lai paātrinātu pāreju uz PSA dzinēju un transmisiju izmantošanu. Kopumā «Opel» plāno līdz 2024.gadam samazināt vieglajiem automobiļiem izmantoto platformu skaitu no šobrīd deviņām līdz divām.

PSA tehnoloģiju izmantošana varētu arī palīdzēt «Opel» ievērot Eiropas Savienības mēroga oglekļa dioksīda izmešu noteikumus, atbilstība kuriem uzņēmumam šobrīd sagādā nelielas problēmas.

Tāpat «Opel» iecerējis attīstīt elektrisko automašīnu piedāvājumu un līdz 2022.gadam iekļūt vairāk nekā 20 jaunos eksporta tirgos.

Dalies ar šo rakstu