Bankas

papildināta - ASV un Lielbritānija sešām bankām piemēro gandrīz sešu miljardu dolāru sodu

LETA, 21.05.2015

Foto: REUTERS/SCANPIX

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

ASV un Lielbritānijas regulatori sešām lielām bankām piemērojusi naudassodus kopumā gandrīz sešu miljardu dolāru apmērā saistībā ar valūtas kursu un starpbanku procentu likmes Libor manipulācijām.

Regulatori norāda, ka šīs bankas interneta tērzētavās vienojušās par procentu likmju noteikšanu, tādējādi apkrāpjot klientus un vienlaikus palielinot savus ienākumus.

Lielbritānijas Barclays un Royal Bank of Scotland (RBS), kā arī ASV JPMorgan Chase un Citicorp atzinušas vainu ASV Tieslietu ministrijas apsūdzībās par slepenu sadarbību, lai veiktu manipulācijas apjomīgajā valūtu tirgū.

Savukārt Šveices UBS atzinusi vainu par Libor manipulācijām, bet ASV Bank of America ASV Federālo rezervju sistēma piemērojusi naudassodu par tirdzniecības pārkāpumiem valūtas tirgū.

«Bankas darbojušās kā partneres, nevis kā konkurentes, lai palielinātu maiņas kursus sev labvēlīgā virzienā, bet radot zaudējumus daudziem citiem,» norāda ASV ģenerālprokurore Loreta Linča.

Trešdien pieņemtajā lēmumā ASV Tieslietu ministrija noteikusi līdz šim visu laiku lielākos naudassodus, nosakot, ka Barclays, RBS, JPMorgan Chase un Citicorp par manipulācijām valūtas tirgos jāmaksā 2,5 miljardu dolāru sods.

Šīs četras bankas, kā arī UBS un Bank of America maksās arī vairāk nekā 1,8 miljardus dolāru ASV Federālajai rezervju sistēmai par nedrošiem un kļūdainiem pasākumiem valūtas tirgos.

Tikmēr Barclays saņēmis arī papildu sodu vairāk nekā 1,3 miljardu dolāru apmērā, ko noteikusi Lielbritānijas Finanšu pakalpojumu pārvalde (FCA), Ņujorkas Finanšu pakalpojumu departaments un ASV Finanšu instrumentu tirdzniecības komisija (CFTC).

Apvienojumā ar 203 miljonu dolāru sodu, kas UBS jāsamaksā ASV Tieslietu ministrijai par Libor manipulācijām, un citām soda naudām trešdien noteikto naudassodu kopējais apjoms sasniedzis gandrīz sešus miljardus dolāru.

Regulatori norāda, ka bankām noteiktais naudassods atkarīgs no konkrētās bankas iesaistīšanās manipulācijas shēmā.

papildināta visa ziņa