Papildināta - Blackstone iegādāsies 60% Luminor akciju

2018. gada 13. septembris plkst. 9:24
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Finanšu pakalpojumu sniedzējs Luminor paziņojis par jaunas stratēģiskas korporatīvās partnerības uzsākšanu ar konsorciju, kura vadībā būs investīciju fonds Blackstone Group L.P. («Blackstone»).

Darījuma ietvaros «Blackstone» iegādāsies 60% Luminor akciju un kļūs par vairākuma akciju īpašnieku līdzās bankas pašreizējiem akcionāriem Nordea Bank AB («Nordea») un DNB Bank ASA («DNB»).

Šis ir pēdējās desmitgades vērienīgākais privātā kapitāla fonda bankas vairākuma akciju iegādes darījums Baltijas reģionā, uzsver darījumā iesaistītie.

Apvienojot Nordea un DNB biznesu Baltijas valstīs, Luminor tika izveidota 2017. gadā un ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs reģionā ar 23% tirgus daļu kreditēšanā, kopējiem bankas aktīviem 15 miljardu apmērā, aptuveni 3000 darbiniekiem un 64 klientu apkalpošanas centriem visā Baltijas reģionā.

Nordea un DNB saglabās vienādas kapitāldaļas 20% apmērā, turpinot atbalstīt Luminor ar ilgtermiņa finansējumu, zināšanām un pārstāvniecību Luminor Grupas padomē. Tāpat arī «Blackstone» un Nordea noslēguši papildu vienošanos par Nordea 20% akciju pārdošanu tuvāko gadu laikā.

Saskaņā ar Luminor Grupas padomes priekšsēdētāja Nila Melngaiļa teikto, «Blackstone» ir pasaules vadošais partneris lielu uzņēmumu transformācijās un pārmaiņu vadībā. Viņu ilggadējā pieredze finanšu pakalpojumu nozarē un kapitāla tirgos, atbalstot ambiciozus un augošus uzņēmumus, ir vērtīga Luminor turpmākajai attīstībai. «Blackstone» pievienošanās ļaus pakāpeniski nodrošināt izaugsmi biznesā, kā arī ieviest ikdienas sadarbībā ar klientiem pasaules standartus un zināšanas, lai sasniegtu Luminor mērķi – kļūt par neatkarīgu finanšu pakalpojumu grupu Baltijas reģionā.

Vienlaikus šis darījums reprezentē arī būtisku ārvalstu tiešo investīciju ienākšanu reģionā. Tas esot apliecinājums un spēcīgs signāls stabilai ekonomiskai augšupejai un labvēlīgai investīciju videi Baltijas valstīs. Luminor ilgtermiņa plāns ir kļūt par biržā reģistrētu uzņēmumu, komentē Melngailis.

Nordea lēmums pārdot Luminor akcijas saskan ar Nordea ambīcijām vienkāršot operācijas un fokusēties uz Ziemeļvalstu tirgiem, skaidro Nordea bankas pārstāvji. Šī stratēģija saskan arī ar Nordea veikto Norvēģijas bankas Gjensidige Bank iegādes darījumu, kas varētu noslēgties 2019.gada pirmajā ceturksnī.

Šis pārdošanas darījums ir loģisks nākamais solis, kas seko Luminor bankas izveidei 2017.gadā, kad Nordea un DNB izveidoja trešo lielāko banku Baltijas reģionā. Ar šo darījumu mēs varam tālāk virzīties uz mērķi strādāt tikai mūsu pamattirgos – Ziemeļvalstīs, un tas ļauj mums nākamo gadu laikā novirzīt kapitālu uz šiem tirgiem, skaidro Nordea privātpersonu baņķieru vadītājs Topi Manners.

Nordea piekritusi pārdot aptuveni 36% savas daļas, kuras vērtība ir 0,6%, tādējādi Luminor vērtība tādējādi sasniedz aptuveni 1,7 miljardus eiro.

Nordea turpinās vidējā termiņā nodrošināt finansējumu Luminor līdz 2020.gadam.

Darījumu plānots slēgt 2019. gada pirmajā pusgadā pēc Eiropas Centrālās Bankas un vietējo uzraudzības iestāžu apstiprinājumu saņemšanas.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi