Papildināta - Degvielas tirgotāji ar cenu paaugstināšanu nekavējas 

Līdz ar akcīzes nodokļa paaugstināšanu, no šī gada 1. janvāra, pieaugušas arī degvielas cenas Latvijā esošajās degvielas uzpildes stacijās. Izmaksas par 50 litru bākas uzpildi automašīnai ar benzīna dzinēju pieaugušas par vidēji 2,4 eiro, savukārt automašīnai ar dīzeļdegvielas dzinēju - par vidēji 1,9 eiro.

Rūta Lapiņa, 03.1.2018

Foto: Edijs Pālens/ LETA

Papildināta ar «Circle K Latvia» komentāru pēdējās divās rindkopās

AS «Virši-A» Pārdošanas daļas vadītājs Arnis Andrianovs biznesa informācijas portālam db.lv atklāja, ka vidējās degvielas cenas «Virši-A» tīklā 2017. gada beigās bija 1,193 eiro par 95 E markas benzīna litru, savukārt dīzeļdegvielai – 1,11 eiro par litru. Pēc akcīzes nodokļa paaugstināšanas šī gada 1. janvārī, vidējā 95 E markas benzīna cena «Virši-A» tīklā ir 1,24 eiro litrā, kas ir par 4,7 centiem vairāk nekā gada nogalē, un dīzeļdegvielai – 1,148 eiro par litru, kas savukārt ir pieaugums par 3,8 centiem.

Raksts turpinās pēc reklāmas

«Arī kaimiņvalsts Igaunija no 1. janvāra atkārtoti paaugstinājusi akcīzes nodokli benzīnam, kas kopā ar PVN sastāda aptuveni plus 6,2 eiro centus litrā. Turklāt jāņem vērā, ka no 1. janvāra iebraucot Igaunijā jāiegādājas vinjete jeb autoceļu lietošanas nodeva tam autotransportam, kā svars pārsniegs 3,5 tonnas. Lietuvā šogad gaidāms tikai neliels akcīzes nodokļa pieaugums dīzeļdegvielai, kas sastādīs 2 eiro centus litrā,» norāda A. Andrianovs.

Viņš piebilst: «Šādas nevienmērīgas degvielas akcīzes nodokļa celšanas rezultātā, Baltijas valstu vidū sagaidāmas ievērojamas degvielas cenu starpības, kā rezultātā mēs nonāksim mazāk konkurējošā pozīcijā kā līdz šim,».

Arī SIA «Neste Latvija» mazumtirdzniecības vadītājs Armands Beiziķis biznesa informācijas portālam db.lv apstiprināja, ka degvielas cenas līdz ar jaunā gada iestāšanos pieaugušas akcīzes nodokļa palielināšanas ietekmē. No 1. janvāra, ieskaitot arī PVN, ar kuru tiek aplikts akcīzes nodoklis, «Neste» tīklā Latvijā benzīna cena ir palielinājusies par 4,8 centiem, bet dīzeļdegvielas cena par 3,8 centiem litrā. Tādējādi šobrīd vidēji «Neste» degvielas uzpildes staciju tīklā benzīna cena ir 1,225, bet dīzeļdegvielas cena – 1,133 eiro litrā.

«Circle K Latvia» degvielas kategorijas vadītājs Gatis Titovs biznesa informācijas portālu db.lv informēja, ka degvielas cenas «Circle K» stacijās 2018. gada janvāra pirmajās dienās pieaugušas uz akcīzes nodokļa rēķina. Dīzeļdegvielas cena pieaugusi par 3,8 centiem, benzīna - par 4,8 centiem. Ja pagājušā gada nogalē vidējā cena par litru dīzeļdegvielas bija 1,11 eiro, tad šogad tā ir 1,148 eiro, bet benzīnam bija 1,195 eiro un tagad ir 1,243 eiro.

«Īstermiņā skatoties, degvielas cena pieaugušas uz akcīzes nodokļa rēķina, bet turpmākās svārstības jau būs atkarīgas no citu faktoru ietekmes, piemēram, degvielas cenas biržā, valūtas kursa svārstības un citiem,» piebilda G. Titovs.

No šīs sadaļas

Degvielas mazumtirgotāja AS «Virši-A» degvielas uzpildes staciju (DUS) tīkla paplašināšanā...

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida piektdien izsludināja likumu, kas paredz ierobežot alkohola...

«Tirgotājiem nevajadzētu kļūt eiforiskiem, jo paradīze viņus negaida,» brīdina Luminor ekonomists...

Šodien durvis vēris rekonstruētais «Maxima Latvija» veikals Rīgā, Centrāltirgus ielā 5. Tā...

Zviedrijas mēbeļu mazumtirdzniecības uzņēmums IKEA izsludinājis vairākus konkursus uz vakancēm...

Pārtikas tirgotāji būs gatavi jau no 1.janvāra tirgot Latvijai raksturīgos svaigos augļus,...

«Ja šodien kāds man prasa, cik izmaksātu uztaisīt Xnet vai kaut ko...

Jau no 2018. gada 1. janvāra Latvija pievienosies to Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu sarakstam,...

Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) atcēlis Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijas lēmumu...

Lietuvas apģērbu mazumtirdzniecības uzņēmums nākamajā gadā plāno sasniegt 231 miljona eiro...