Papildināts - FOTO: Šādi izskatās Latvijā radītās stikla šķiedras mikromājas

2017. gada 19. jūnijs plkst. 9:57
Dalies ar šo rakstu

Uzņēmums SIA APB nodevis vērtēšanai sava projekta InBoxLifestyle pirmo mikro māju. Pēc ilgstošiem produkta izstrādes un ražošanas sagatavošanās darbiem, pirmais prototips ir gatavs.

Lai uzlabotu cilvēku dzīves kvalitāti un vairotu neatkarību no birokrātijas un hipotekārajiem aizdevumiem, Latvijā uzsākts ražot stikla šķiedras ēkas, uz kurām neattiecas īpašuma nodokļi un būvatļaujas.

Pirmā mikro māja, kura tapusi kā cilvēkiem ar kustību traucējumiem pielāgota tualetes un dušas telpa, tuvākajās dienās aizceļos uz vienu no Austrijas kempingiem. Pircējs produktu saņems pilnīgi gatavu lietošanai bez nepieciešamības veikt būvdarbus.

Šobrīd uzņēmums spēj saražot piecas mikro mājas mēnesī, tomēr mērķi esot ambiciozi. Nākošo divu gadu laikā plānots attīstīt pārdošanas un garantijas servisa tīklu Eiropā, audzējot kapacitāti līdz 10 mikro māju ražošanai ik mēnesi.

Kā pastāstīja uzņēmumā, par svaigu gaisu un siltumu iekštelpās gādā ventilācijas un siltumapgādes sistēma. Mikromāju viegli var pieslēgt elektrotīkliem, kā arī pievienot ūdens un kanalizācijas sistēmai. Mikromājā paredzēta tualete ar nolaižamu ūdeni, tāpēc objekts jāpieslēdz pie pilsētas komunikācijām. Ja mikromāja tiek novietota attālākā reģionā, tad ūdens un kanalizācijas sistēmai iespējams individuāls risinājums. Mikromāja ir energoefektīva, tāpēc resursu patēriņi būšot ekonomiski.

Mikromāju cenas ir, sākot no 7000 eiro (izmantojama papildus telpai, noliktavai, garāžai), kempingu mājiņas - no 12 000 eiro. Dzīvojamās mājiņas maksā, sākot no 18 000 eiro. Savienojumi ļauj mājas apvienot vienā līmenī, kā arī novietot vairākos līmeņos.

Latvijā tas varētu būt interesants kā pagaidu mājoklis iegadātā īpašumā vai brīvdienu mājoklis lauku īpašumā, uzskata uzņēmumā, bet vienlaikus atzīst, ka tas orientējas uz tirgu ārpus Latvijas.


LASI ARĪ:

Latvijā ražos stikla šķiedras ēkas, uz kurām neattiecoties īpašuma nodokļi

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām