Papildināts - Ivanovs: Silvanolu pārdos Kanādas gigantam; uzņēmums darbību turpina kā ierasts

2012. gada 29. jūnijs plkst. 12:54
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Dabisko izejvielu zāļu ražotāja darbība Latvijā ir apdraudēta, jo vairākuma akcionāri kompāniju grasās pārdot ārzemju investoram, kuri ražošanu, visticamāk, pārcels ārpus Latvijas, izplatītā paziņojumā pauž bijušais SIA Silvanols valdes priekšsēdētājs Kaspars Ivanovs. Tikmēr pats uzņēmums uzsver, ka turpina savu darbību kā ierasts, bet Silvanols juristi analizējot tiesai iesniegtos dokumentus.

«Interesents, kas vēlas iegādāties Silvanol akcijas, ir Kanādas farmācijas gigants Valeant Pharmaceuticals International Inc., kas pērn jau iegādājās Lietuvas farmācijas kompāniju Sanitas,» norāda K. Ivanovs. Tāpat viņš uzsver, ka šobrīd lielākā daļa Sanitas ražošanas apjomu ir pārcelts prom no Lietuvas, bet Sanitas ražošanas iekārtas tiekot izpārdotas.

Viņš skaidro, ka ārvalstu investoru neinteresējot zinātniskā potenciāla uzturēšana un nodrošināšana Latvijā - lielās kompānijas Latvija interesē tikai kā noieta tirgus un Silvanol zīmoli, un zīmolu portfeļa/licenču paplašināšana. Lielākā daļa vai visa ražošana tikšot pārcelta ārpus Latvijas.

Tikmēr SIA Silvanols norāda, ka maksātnespējas pieteikums bijis negaidīts un iepriekš nekādus dokumentus, rēķinus vai pieteikumus no prasības pieteicēja R. Zesera uzņēmums neesot saņēmis. «Šobrīd uzņēmuma juristi likuma noteiktā kārtībā ir pieprasījuši no tiesas ierosinātās maksātnespējas lietas dokumentāciju un analizē R. Zesera tiesai iesniegtos dokumentus. Precīzākus komentārus uzņēmums varēs sniegt pēc juristu slēdziena saņemšanas,» informē Silvanols.

K. Ivanovs arī uzsver, ka nav saprotama atsevišķu akcionāru vēlme, par katru cenu pārdod kompāniju ārzemju investoram par to nekonsultējoties ar citiem akcionāriem. Jau vēstīts, ka K. Ivanovs pirms vairākām dienām zaudēja Silvanols valdes priekšsēdētāja amatu un valde turpināja darbu četru locekļu sastāvā - Agris Auce, Ieva Leimane, Gints Pilsmanis un Uģis Klētnieks.

«Par nelikumīgām izmaiņām valdē uzzināju no publikācijas internetā, kad atrados divu dienu komandējumā, iepazīstinot Silvanola pārdošanas departamenta darbiniekus ar nākamas sezonas stratēģiskām vadlīnijām,» paziņojumā vēsta K. Ivanovs, kurš norāda, ka par šādu pretlikumīgu metožu izmantošanu jau ir ziņots tiesībsargājošajām iestādēm, kur par šo jautājumu pret G. Plismani, U. Klētnieku un A. Auci ir uzsākts kriminālprocess.  

Savukārt SIA Silvanols vadība nenoliedz, ka uzņēmuma īpašnieku vairākumam nebija vienprātīgi pozitīva vērtējuma par valdes priekšsēdētāja K. Ivanova darba metodēm, kas arī bijis iemesls viņa atstādināšanai no ieņemamā amata likumīgā ceļā. Uzņēmums arī piebilst, ka juridiski K. Ivanovs nav uzņēmuma līdzīpašnieku pārstāvis, bet gan algota amatpersona saskaņā ar uzņēmuma lietvedībā reģistrētu darba līgumu.

Silvanols vadība pauž arī savu neizpratni par medijos sacelto ažiotāžu par šo gadījumu, kā arī izsaka nožēlu, ka situācija radījusi neizpratni un nevajadzīgus uztraukumus uzņēmuma darbinieku, partneru un klientu vidū. Kompānijas vadība norāda, ka aizvadītajā gadā Silvanols strādāja ar 1,913 miljonu latu apgrozījumu un guva 249,4 tūkstoš latu peļņu un uzņēmumam neesot nodokļu parādu.

Db.lv jau vēstīja, ka pret Silvanols ierosināta maksātnespējas lieta. SIA Silvanols valdes loceklis un līdzīpašnieks Uģis Klētnieks notiekošo sarunā ar DB saistīja ar bijušā valdes priekšsēdētāja Kaspara Ivanova iespējamām darbībām. «Līdz šim ar uzņēmuma finansēm viss bija kārtībā, un nevienā no ienākošajiem dokumentiem un rēķiniem nav fiksēts, ka uzņēmums būtu kādam palicis parādā,» uzsver U. Klētnieks.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām