Par Amber Beverage Group neatkarīgo direktoru izvēlēts Marks Gārbers 

Par Amber Beverage Group Holding S.a.r.l neatkarīgo direktoru ar stratēģiskā konsultanta funkcijām iecelts Marks Gārbers (Mark Garber), informē uzņēmums.

Žanete Hāka, 09.01.2018

Publicitātes foto

M. Gārbers vadīs «Amber Beverage Group» uzraudzības padomes izveidi 2018. gada pirmajā ceturksnī.

Marks GārbersKrievijas un visas pasaules investīciju speciālistu aprindās ir labi zināms finansists. Gārbersir medicīnas zinātņu doktors; 1987. gadā viņš kļuva par vienu no «Sintez» (viens no pirmajiem privātajiem uzņēmumiem PSRS) dibinātājiem. 1988. gadā ar Gārberalīdzdalību tika dibināts arī pirmais Padomju Savienības un ASV kopuzņēmums «Sovaminko», bet vēlāk — Padomju Savienības un ASV tehnoloģiju uzņēmums «MEBINVEST».

1995. gadā Gārberskopā ar Hansu-Joergu Rudlofu (Hans-Joerg Rudloff), «Credit Suisse First Boston» bijušo izpilddirektoru, dibināja pirmo Krievijas investīciju banku «UCB». 1998. gadā «UCB» banku pārpirka investīciju banka «Robert Fleming & Co.», un Marks Gārbers kļuva par «Fleming UCB» priekšsēdētāju.

2000. gadā, pēc tam, kad «Chase Group» nopirka «Robert Fleming & Co.», Marks Gārbers un Roderiks D. Flemings (Roderick D. Fleming) nodibināja globālo finanšu grupu «Fleming Family & Partners», un Gārbers kļuva par «FF&P» vecāko partneri.

2012. gadā viņš kopā ar Īanu Hanamu (Ian Hannam) izpirka «FF&P» Krievijas divīziju un 2012. gadā dibināja «GHP». Kopš 2013. gada Gārbers ir valdes priekšsēdētājs.

Gārbers darbojas arī «UC RUSAL» un «FESCO» valdēs kā neatkarīgs direktors bez izpildpilnvarām, un 2013. gada decembrī laikraksts «SPEAR’S» atzina viņu par privātbanku darbības un īpašuma pārvaldīšanas nozares leģendu.

Jaunākais izdevums